• Cumrapostasi.com
  • Çumra Haber
  • ŞEKERİN FABRİKA ÇIKIŞ FİYATLARINDA YAPILAN DÜZENLEMEYE İLİŞKİN PANKOBİRLİK’TEN BASIN AÇIKLAMASI

ŞEKERİN FABRİKA ÇIKIŞ FİYATLARINDA YAPILAN DÜZENLEMEYE İLİŞKİN PANKOBİRLİK’TEN BASIN AÇIKLAMASI

ABONE OL
Temmuz 3, 2022 19:31
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Netwifi

“Uzun süredir baskılanan şeker fiyatında, Türkşeker tarafından fabrika çıkış fiyatlarında yapılan düzenlemenin, zaruri bir ihtiyacı karşılamakla birlikte şeker üretiminin de devam edebilmesi için üreticilere fırsat verilmesini sağlayacağı kanaatindeyiz.
Maliyetinin altında fiyatla tüketicinin ihtiyacına cevap verilmeye çalışılan şekeri, fiyat düzenlemesi ile Türkşeker maliyetine yakın bir duruma getirmiştir. Bu düzenlemenin mevcut market satış fiyatlarına yansıyacağını düşünmemekteyiz. Maliyet altı satış fiyatlaması devam etmiş olsaydı, pancar üreticisinin de ilerde büyük sıkıntılar ile karşılaşacağı gerçeğinin karşımıza çıkması muhtemeldir. Böylelikle pancar üreticisinin karşılı- ğını alamayacağı kanaatini benimseyeceği ve pancar üretiminin beklenenin altında olabilmesi ile arz-talep dikkate alındığında şeker fiyatının daha da yüksek rakamlara ulaşması beklenebilirdi. Bu yüzden şekere zaruri bir düzenleme yapılması hem üreticinin hem de sektörün tüm paydaşlarının geniş anlamda düşünüldüğünde ülke ekonomisine ve halkın talebiyle arzına daha fazla fayda sağlaması beklenmektedir.
Kamuoyunun bilgisine saygılarımızla arz ederiz.” Pancar Ekicileri Kooperatifi Birliği. A.ARAN

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.