Torku
9. UFKA YOLCULUK  SINAV KONUSU AÇIKLANDI

9. UFKA YOLCULUK SINAV KONUSU AÇIKLANDI

ABONE OL
Ekim 14, 2021 08:59
9. UFKA YOLCULUK  SINAV KONUSU AÇIKLANDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Netwifi

Binlerce gönüllüden oluşan kadrosu ile 9 yıldır yarışma düzenleyen Ufka Yolculuk, bu yıl gerçekleşecek yarışmanın konusunu “Sağlıklı Yaşam” olarak belirledi.
İlkokul, Ortaokul ve Lise kategorilerinde yapılacak olan yarışmaya www.ufkayolculuk.com adresinden “KAYIT OL” butonuna tıklanarak kayıt yapılabilecek yarışmaya başvurular 18 Ocak 2021’de başladı. Kayıtlar 12 Nisan’a kadar devam edecek.
Katılımcılar 11 Nisan Pazar – 12 Nisan Pazartesi 2021 tarihinde yapılacak 1.aşama sınava bulundukları yerden 08.00- 20.00 saatleri arasında 2 gün boyunca online olarak girebilecekler. 2. aşama sınav ise 23 Mayıs 2021 Pazar günü 10:00 – 12:00 saatleri arasında randevulu sistemle yine online olarak yapılacak.
3 farklı kategoride gerçekleştirilecek yarışmada; İlkokul kategorisinde yarışmaya katılanlar, “Nereden Geliyor Bu Sesler?”, Ortaokul kategorisinde yarışmaya katılanlar “Bir Acayip Yolculuk”, Lise kategorisinde yarışmaya katılanlar ise “Sağlık Olsun!” kitaplarını okuyarak hazırlanabilecekler.
Doğru bilginin en büyük ödül olduğu, bu yüzden okuyan herkesin kazandığı Ufka Yolculuk Yarışmasında, kitap okumayı daha da çok sevdirmek için birbirinden özel yüzlerce ödül verilecek. Türkiye geneli ödüllerde dereceye girenlere çeşitli hediyeler de verilecek.

Çumra’daki organizasyonunu Çumra Bilge Gençlik, İzcilik ve Spor Kulübü’nün yaptığı yarışmaya katılan yarışmacılardan dereceye girenler Türkiye ve Konya ödülleri kazanabilecekler.
Kazanılabilecek birçok ödülden birkaçı şöyle: Laptop, Telefon, Elektronik Kaykay, Altın, Bisiklet vs…
Yarışma ile ilgili detaylı bilgiler www.ufkayolculuk.com sayfasında ve UFKA YOLCULUK sosyal medya hesaplarında yer alıyor.
A.ARAN

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP