Alibeyhüyüğü kavşağı sinyalizasyona kavuştu

Çumra’da adı trafik kazaları ile anılan Alibeyhüyüğü kavşağında sinyalizasyon çalışmaları başladı.

ABONE OL
Ocak 13, 2021 08:55
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Netwifi

Çumra ilçesine bağlı Alibeyhüyüğü Mahallesinde yaşayan mahalle sakinlerinden, Alibeyhüyüğü kavşağında sıkça meydana gelen kazalardan dolayı can kayıplarının olması nedeniyle bu noktaya trafik ışıklandırılması yapımı için yoğun talep geldi. Konu ile ilgili talepleri yakından takip eden Çumra Belediye Başkanı Recep Candan ve Çumra Kaymakamı Hüseyin Ece’nin Karayolları Genel Müdürlüğü ve Konya Büyükşehir Belediyesi ile yaptığı girişimler sonuç verdi ve sinyalizasyon çalışmaları başladı.

Alibeyhüyüğü Mahallesi ile birlikte çevre mahallelerdeki vatandaşlarda kurulacak olan sinyalizasyon sisteminden dolayı büyük sevinç yaşadı.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Çumra Belediye Başkanı Recep Candan, yapılan bu hizmetin hayati önem taşıdığını dile getirerek, bu konuya duyarlılık gösteren yetkililere teşekkür etti. Başkan Candan açıklamasında; “ Bu kavşak hem Konya – Karaman yolunu birbirine bağlaması hem de ticari yol aksı üzerinde bulunması nedeniyle trafik akışının oldukça yoğun olduğu bir nokta. Alibeyhüyüğü kavşağında meydana gelen trafik kazalarında yaşadığımız can kayıpları nedeniyle burada sinyalizasyon çalışmasının yapılması oldukça hayati bir ihtiyaçtı. Konu ile ilgili Alibeyhüyüğü Mahalleli hemşehrilerimizden gelen yoğun talepleri Konya Büyükşehir Belediyemize ve Karayolları Genel Müdürlüğümüze iletmiştik.

Alibeyhüyüğü Kavşağında trafik ışıklandırması ile ilgili çalışmalar ile ilgili karar verildi ve çalışmalar başladı. Bundan sonra inşallah kazalar yaşanmaz.

Bu noktanın trafik güvenliğini arttırmak amacıyla yapılan sinyalizasyon çalışmasıyla ilçemize yaptığı katkılarından dolayı Karayolları 3. Bölge Müdürümüz Sayın İbrahim YAŞAR ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Uğur İbrahim Altay’a şahsım ve Çumra adına teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

twitter takipçi satın al

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.