Çatalhöyük ve Boncukluhöyük’ü Buluşturan Yolda Asfalt Çalışması

ABONE OL
Ocak 12, 2021 08:10
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Netwifi

Çumra Belediye Başkanı Recep Candan ve Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca asfalt çalışmaları devam eden Hayıroğu – Küçükköy bağlantı yolunda incelemelerde bulundu. 

Çumra ve Karatay ilçeleri arasında önemli bir yol aksına sahip olan Hayıroğlu – Küçükköy arası bağlantı yolunun kalitesinin arttırılması anlamında  Karatay Belediyesi ekipleri tarafından asfalt çalışmaları tamamlandı. 

Ekiplerin Hayıroğlu – Küçükköy bağlantı yolunda yürüttüğü yol asfaltlama çalışmalarını yerinde inceleyen Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ve Çumra Belediye Başkanı Recep Candan, ulaşımı konforlu hale getirip kolaylaştıran çalışmalar hakkında ekiplerden bilgi aldı.

Karatay Belediyesi’nin yaptığı bu önemli çalışma ile birlikte Çatalhöyük ve Boncukluhöyük gibi iki kadim yerleşkenin turizm anlamında ulaşıma önemli ölçüde katkı sağladığını belirten Çumra Belediye Başkanı Recep Candan, ” Hayıroğu – Küçükköy bağlantı yolu Karatay ve Çumra arasında bölgedeki  Alemdar, Karkın, Dedemoğlu, Abditolu, Küçükköy ve Hayıroğlu Mahallelerimizin bağlantısını sağlayan önemli bir yoldu. Karatay Belediye Başkanımız Sayın Hasan Kılca ve ekibi hem Karatay hem de Çumra sınırları içerisinde olan kısımlarda bizimde yükümüzü alarak bu hizmeti bölgedeki bütün mahallelerimze kazandırmış oldular. Bundan dolayı muhatarlarımız ile beraber kendilerine teşekkürlerimizi sunuyoruz. İnşallah diğer çalışmalarımızda da Karatay Belediyemiz ile birlikte iş birliğimizi devam ettireceğiz” ifadelerini kullandı.  

Vatandaşların konforlu ulaşım hizmetinden faydalanması için büyük bir çaba sarf ettiklerine dikkat çeken Hasan Kılca; “Öncelikle Recep Candan Başkanımıza yeni görevinde başarılar diliyorum. Karatay ve komşu ilçemiz Çumra arasında önemli bir ulaşım ağı olan bu yol üzerinde tamamladığımız asfalt çalışmalarımız ile vatandaşlarımıza konforlu bir seyahat imkanı sunmayı hedefliyoruz. Bu yol iki ilçeyi birbirine bağlayan en önemli akslarından birisi. Karatay ve Çumra için önemli olan bu yolda yaklaşık 8 bin km’lik bir ulaşım ağında gerçekleştirdiğimiz asfalt çalışmamızı tamamlıyoruz. Aynı zamanda burası geçmişi m.ö 10 bin’li yıllara dayanan ve ilçelerimizde bulunan Çatalhöyük ve Bocukluhöyük gibi tarihi ve kültürel yerleşkeleri de birbirine bağlayan bir yol. Bu anlamda Karatay Belediyesi olarak yaptığımız asfaltlama çalışması ile bu yolu da turizme katkı sağlaması anlamında vatandaşlarımızın ulaşımını rahatlatacak şekilde hizmete sunacağız.” dedi. 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.