ÇUMRA BELEDİYESİ MAHALLELERE YENİ KORULUKLAR KAZANDIRIYOR

ABONE OL
Şubat 1, 2021 10:24
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Netwifi

Çumra’da park ve yeşil alan çalışmalarına büyük önem veren Çumra Belediyesi bir mahalleye daha koruluk kazandırdı.

 

Çumra Belediyesi ilçede  yeşil alanları arttırma amacıyla , ‘Her Mahalleye bir Koruluk’  projesi kapsamında ağaçlandırma çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor. Belediye,  proje dahilinde; Alemdar, Okçu ve Büyükaşlama Mahallerinden sonra Seçme Mahallesine de koruluk alan kazandırdı. Mahalledeki çalışmalara bizzat katılan Çumra Belediye Başkanı Recep Candan, belediye işçileri ile birlikte fidan dikti.

 

10 BİN METREKARELİK ALANDA FİDAN DİKİMİ

 

Çumra’ya yeşil bir gelecek bırakma gayreti içerisinde olduklarının altını çizen Başkan Candan, Seçme’ye kazandırdıkları koruluğun  yaklaşık 10 bin metrekarelik alanda çeşitli fidanlardan oluşacağını belirtti. Candan Çumra Belediyesi’nin yaptığı ağaçlandırma çalışmaları ile ilgili yaptığı açıklamada; “Birkaç gündür süren altyapı çalışmalarının sonunda bugün fidanların ekiminde mesai arkadaşlarımız ve Seçme’li hemşehrilerimizle birlikte olduk.  Sadece bugünlerimiz için değil, yıllar sonrasına miras kalacak daha yaşanabilir bir Çumra için elimizden geldiğince çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

SIRÇALI TEPESİNDE PEYZAJ PROJESİ HAYATA GEÇECEK

 

Çumra’nın güzide mekanlarından Sırçalı mesire alanında örnek bir projeye imza atma aşamasında olduklarını dile getiren Başkan Candan; ” Öte yandan Çumra’mızın incisi  Sırçalı mesire alanımızı daha da güzelleştirecek, bu güne kadar düzenlenememiş alanlarda ağaçlandırma, peyzaj ve rekreasyon projesi için ‘Bismillah’ dedik. İmkanlarımız el verdiğince Çumra genelinde de boş olan her alanı ağaçlandırıyor, parklarımızda ve refüjlerimizi de yoğun bir şekilde ağaçlandırıyoruz.  Çumra’yı ve köylerimizi bozkırın ortasında yeşil birer vaha  gibi  ağaçlandırmak istiyoruz, hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.