Çumra Belediyesi’nde Toplu Sözleşme İmzalandı

ABONE OL
Ocak 19, 2021 08:39
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Netwifi

Çumra Belediyesinde çalışanların 2021 yılında alacakları maaş konusunda yetkili sendika ile anlaşmaya varıldı.

Çumra Belediyesi’nde işçilerin alacağı ücretler konusunda yetkili sendika ile yapılan görüşmeler neticelendi ve toplu sözleşme imzalandı. Çumra Belediye Başkanı Recep Candan, tüm belediye çalışanları ile beraber Çumra’yı hep birlikte daha güzel yarınlara hazırlamak için çalıştıklarını belirterek, en önemli güçlerinin birlik ve beraberlik olduğunu kaydetti.

“İŞÇİLERİMİZİ ENFLASYONA EZDİRMEDEN HAKLARINI VEREBİLMENİN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”

Çumra Belediyesi çalışanlarının 2021 maaşları konusunda yetkili sendika ile görüşmelerin tamamlandığını belirten Başkan Candan, “Biz Çumra Belediyesi olarak Çumra’nın hizmet anlamında daha iyi noktalara gelebilmesi için gecesini gündüzüne katan büyük bir aileyiz. Mesai arkadaşlarımızın bütün haklarını en iyi şekilde vermek için ücretlerde önemli oranda artışlar yaptık. Yetkili sendika ile bu anlaşmayı yaparken işçilerimizi enflasyona ezdirmeden haklarını verebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İmzaladığımız bu sözleşme ile birlikte, Daha önce 2500 TL civarında ücret alan bekar çalışanımız, yapılan toplu iş görüşmeleri neticesinde, 2021 itibarıyla eklerle birlikte 3500 TL’ye yakın bir ücret almaya başlayacak. Her personelin çalıştığı unvana göre ücreti belirlenirken ayrıca yakacak, eğitim, çocuk parası, doğum yardımı, bayram harçlıkları, evlenme yardımı ve benzeri birçok isim altında sosyal yardımlarla birlikte kısacası 3500 TL ile 6000 TL’yi bulan maaş aralığında ücretler alacaklar. Yine 2021 öncesi 6 aylık ücretlerini ise haklarıyla birlikte personelimize ödenecek. Biz her zaman işçilerimizin alın terini ziyadesiyle verebilmenin gayreti içerisinde olduk. Bu sözleşme ile de işçilerimize elimizden gelenin fazlasını sunmak için imkanlarımızı zorladık. Hayırlı ve bereketli olsun inşallah.” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.