Çumra Belediyesinden Azerbaycan’a Tam Destek

ABONE OL
Ocak 12, 2021 08:19
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Netwifi

Çumra Belediye meclisinin  Ekim ayı  toplantısı dün akşam gerçekleştirildi. Meclis oturumunun açılışı öncesinde “Tek Millet, İki Devlet” ilkesinden yola çıkılarak, Ermenistan işgaline karşı kardeş ülke Azerbaycan’ın kahramanca mücadelesine destek amacıyla Azerbaycan Bayrağı açıldı. Mecliste söz alarak Dağlık Karabağ Bölgesi’ndeki işgale karşı verdikleri haklı davalarında Türk Milleti olarak Türkiye olarak her zaman Azerbaycan halkının yanında olduklarını ifade eden Çumra Belediye Başkanı Recep Candan, “Karabağ’da mücadele eden bütün kardeşlerimize Cenabı Allah’tan güç kuvvet niyaz ediyoruz. Kılıçları keskin olsun. Rabbim yar ve yardımcıları olsun. Müslüman Türklere yan bakanların karşısında  sadece Azerbaycan’nın değil Türkiye’nin ve tüm Türk dünyasının olduğunu bütün dünyanın bilmesini önemle vurguluyoruz.” ifadelerini kullandı.

Başkan Candan açıklamalarına şu sözlerle devam etti.

AVRUPALI HAÇLILAR ANADOLUYU ÇİĞNEYEREK KUDÜS’E GİTMENİN NELERE MAL OLDUĞUNU ÇOK İYİ  BİLİRLER

“Avrupalı haçlılar Anadoluyu çiğneyerek Kudüs’e gitmenin nelere mal olduğunu Sultan Alparslan’dan , Sultan Kılıçarslan’dan ve sonrasında Osmanlı  torunlarından dolayı çok iyi  bilirler. Türk ve İslam dünyasına  yanlış yapmanın kılıçtan geçirilmek olduğunu avrupalılar çok iyi bilir. Avrupalıların kuklası ve köpeği durumundaki Ermenistan şimdiye kadar bunu bilmediyse, ASALA terör örgütünün 80’li yıllarda Türk diplomatlara yaptıklarının Türk evlatları tarafından dersini   avrupada dahi olsa nasıl verildiğini unuttularsa, Allahın izni ile Sultan Alparslan’ın, Sultan Kılıçarslan’ın, Sultan Fatih’in ve Sultan Yavuz’un torunları bugün gider Dağlık Karabağ’dada, Kafakasya’da da Türk’e ve müslümana yan bakmanın beledilini ödetir. Bu güce Canab-ı Hakkın kudretiyle sahibiz. Ancak Allahın izni ile Azerbaycanlı  kardeşlerimiz oradaki ermeni çapulcuların hakkından gelecektir” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.