Torku
ÇUMRA SOSYAL HİZMET MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ AİLE HAFTASINI KUTLADI

ÇUMRA SOSYAL HİZMET MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ AİLE HAFTASINI KUTLADI

ABONE OL
Mayıs 23, 2024 14:06
ÇUMRA SOSYAL HİZMET MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ AİLE HAFTASINI KUTLADI
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Netwifi

Çumra Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü, 15 Mayıs Aile Günü ve bu tarihin yer aldığı Aile Haftası dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Yapılan açıklamada, 15 Mayıs’ın Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 1994 yılından itibaren “Aile Günü” olarak kutlandığı ve bu tarihin bulunduğu haftanın ise “Aile Haftası” olarak anıldığı belirtildi.
Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Toplumun çekirdeği ve temel yapı taşı olan aile, yüzyıllar öncesinden bizlere miras kalmış önemli bir kurumdur. Her toplumun kökeni bir aileye dayanır. Sağlam ve güçlü bir toplum ancak güçlü ve düzenli ailelerden oluşur. Aileye düzen vermek aynı zamanda toplumu da düzenlemek demektir. Kadim medeniyetimizde aile kutsaldır. Tarihin her döneminde güçlü bir aile yapısına sahip olan milletimiz de bu yönüyle diğer milletlere örnek olmuş; aile değerlerine verdiği önemle gelişimini sürdürmüş ve yüzyıllar boyunca köklerindeki bu kültürel kimliğini ve zenginliğini muhafaza etmiştir. Tarihsel olarak aile yapımız; çocukların yetiştirilmesi, kültürel kimlik kazanması ve ahlaki değerleri edinmesi gibi önemli işlevleri üstlenmektedir.

Aile Haftası da buradan yola çıkarak aile içi iletişimi güçlendirmeyi, aile bireyleri arasındaki bağları pekiştirmeyi ve aile değerlerini yeniden vurgulamayı amaçlar. Aile üyeleri arasındaki sevgi, saygı ve dayanışmanın önemini hatırlatır. Aynı zamanda aile içi sorunları ele alma, çözme ve aile birliğini güçlendirme fırsatı sunar.
Toplumun tüm kesimlerinin ailenin önemi konusunda bilinçlendirilmesi, aileleri destekleyici faaliyetlerin teşvik edilmesi, ailenin güçlendirilmesi ve korunması amacıyla Uluslararası Aile Haftası kapsamında Çumra Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü bir takım etkinlikler gerçekleştirdi. Söz konusu etkinlikler kapsamında ilçemizde bulunan Koruyucu Ailelere yönelik hane ziyaretleri düzenlendi ve gösterdikleri toplumsal sorumluluğun ve bilincin önemi vurgulandı. Ayrıca, Çumra Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü’nden hizmet alan vatandaşlara yönelik ‘Aile İçi İletişim ve Yaşam Becerileri’, ‘Aile Bütçesi ve Kaynak Yönetimi’ konulu eğitimler düzenlendi. Gerçekleştirilen etkinlikler ile ailenin önemi, güçlenmesi ve korunması vurgulanarak Güçlü Aile, Güçlü Toplum politikası hedeflendi.
Bu vesileyle; Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı hizmet vermekte olan Çumra Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü olarak medeniyetimizin en önemli yapı taşı olan aile değerlerimizin, binlerce yıldır olduğu gibi bundan sonra da güçlenerek devam etmesini temenni ediyor, Aile Haftası’nı kutluyoruz.”ÇUMRA SOSYAL HİZMET MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ AİLE HAFTASINI KUTLADI ÇUMRA SOSYAL HİZMET MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ AİLE HAFTASINI KUTLADIÇUMRA SOSYAL HİZMET MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ AİLE HAFTASINI KUTLADIÇUMRA SOSYAL HİZMET MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ AİLE HAFTASINI KUTLADI

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP