Çumra’nın yeni başkanı Recep Candan oldu

ABONE OL
Ocak 12, 2021 07:56
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Netwifi
Vefat eden Merhum Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz’ın yerine belediye meclisinde yapılan seçimde Avukat Recep Candan ilçenin yeni belediye başkanı oldu.Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz’ın vefatının ardından Belediye Meclisi yeni başkanını seçmek için toplandı. Toplantının ilk gündem maddesi belediye başkanlığı seçimleri oldu. 

Başkanlığa Belediye Meclis Üyesi Avukat Recep Candan Cumhur İttifakının adayı gösterildi. 
Yapılan oylama sonucunda Recep Candan, oy çokluğu ile Çumra Belediye Başkanlığına seçildi. 
Toplantıya AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve AK Parti Adana Milletvekili Ahmet Zenbilci, AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı ve Çumra İlçe Başkanı Osman Şahin katıldı.

Recep Candan Kimdir ?

1966 yılında Çumra’da yedi kardeşin altıncısı olarak doğdu. Çumra Merkez Atatürk İlkokulunu 1978 yılında bitirdi. Aynı yıl başladığı Çumra İmamhatip Ortaokul ve Lisesinden 1985 yılında mezun oldu. 1985 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı ve 1989 yılında buradan mezun oldu. 1990 yılında Çumra’da avukatlık stajını tamamladı ve halen Çumra’da Avukatlık görevi yapmaktadır. Recep Candan 1992’de  Milli Gençlik Vakfının İlçe Başkanlığı görevine getirildi. Bu göreve 28 Şubatta Milli Gençlik Vakfı kapatılana kadar devam etti. 1994 yılında yapılan mahalli seçimlerde Refah Partisinden Belediye Meclis Üyeliğine seçildi.

1999 yılında Refah Partisinin kapatılmasından sonra kurulan Fazilet Partisinden yine Belediye Meclis Üyeliğine seçilen Recep Candan, daha sonra Fazilet Partisinin de kapatılması ve Ak Partinin kurulmasından sonra Fazilet Partisinden seçilen meclis üyeleri olarak Ak Partiye Meclis Üyeliğine geçti. 2019 mahalli seçimlerinde Belediye Meclis Üyeliğine 1. sıradan seçildi. Çumra Belediye meclisinde 1. Başkan vekilliği ve İmar komisyonu üyeliği görevlerinde bulundu. Aynı şekilde Konya Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği ve Konya Büyükşehir Belediyesi Encümen Üyeliği görevlerinde bulundu. Recep Candan evli ve 3 çocuk babasıdır. 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.