Torku
Emine Erdoğan’dan Van Gölü paylaşımı Açıklaması

Emine Erdoğan’dan Van Gölü paylaşımı Açıklaması

ABONE OL
Ağustos 21, 2023 14:14
Emine Erdoğan’dan Van Gölü paylaşımı Açıklaması
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Netwifi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, 2018’de başlatılan Sıfır Atık Mavi hareketi kapsamında Van Gölü’ndeki çalışmaların sürdüğünü belirterek, dip çamur temizliği çalışmalarıyla 1,2 milyon metreküp çamurun temizlendiğini bildirdi.

Emine Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 2018 yılında başlatılan Sıfır Atık Mavi hareketi kapsamında Van Gölü’nde yürütülen çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Bölgenin en önemli yatırımlarından biri olan ileri biyolojik arıtma tesisinin hizmete açılmasıyla Van Gölü’nün nefes aldığına işaret eden Emine Erdoğan, şunları kaydetti:

“Öte yandan dip çamur temizliği çalışmalarıyla şu ana kadar 1,2 milyon metreküp çamur temizlendi. Gölden çıkarılıp analiz edilen çamurlar, uygun olması halinde işlemlerden geçirilerek, park ve bahçelerde toprak iyileştirici olarak değerlendiriliyor. Bölgedeki ilçe belediyelerimizin ve vatandaşlarımızın şüphesiz sürece katkısı çok önemli. Doğal kaynaklarımızı el birliğiyle koruyacağımıza inancım tam.”

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP