Torku
Enkaz kentte 45 dereceyi bulan Basra sıcağında zorlu yıkım

Enkaz kentte 45 dereceyi bulan Basra sıcağında zorlu yıkım

ABONE OL
Ağustos 14, 2023 06:10
Enkaz kentte 45 dereceyi bulan Basra sıcağında zorlu yıkım
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Netwifi

Enkaz kentte 45 dereceyi bulan Basra sıcağında zorlu yıkım

HATAY – Depremin vurduğu Hatay’da 45 dereceyi bulan Basra sıcağında ekiplerin zorlu yıkım mesaisi, Hatay’ı yeniden inşa etmek için devam ediyor.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde en büyük yıkım Hatay’da meydana gelmişti. Antakya ilçesinde de ekipler, 45 dereceyi bulan Basra sıcağında hasarlı binaları yıkmaya ve enkazları kaldırmaya devam ediyor. Sıcak havanın yanına bir de toz eklenince yıkım ekibi, zor anlar yaşıyor. İş makinasında çalışanlar soğuk su içerek serinlerken sahada çalışan personel güneşten yanmamak için uzun kollu elbiseler giyerek çalışmalarını sürdürüyor.

“Hava çok sıcak, makine de daha da sıcak”

İş makinası operatörü Hasan Azarer, çalışma esnasında hissedilir hava sıcaklığının 50 dereceyi bulduğunu ifade ederek, “Hava çok sıcak, makine de daha da sıcak. Dışarıda 35 dereceyse makinada 45 – 50 derece. Bu zorlu şartlarda Hatay’ı tekrar ayağa kaldırmaya çalışıyoruz. Sıcak hava bizi baya zorluyor ama yine de değer. Soğuk su içiyoruz, içeride klimanın üflediği yere sularımızı koyuyoruz” dedi.

“Zorlu koşullar altında çalışıyoruz”

Zorlu koşullar altında yıkım çalışmalarına devam ettiklerini ifade eden Hüseyin Yeter, “Şuan Antakya, Ekinci Mahallesi’ndeyiz. Burası 1.bölge, yıkım çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hava şuan 40 derecenin üzerinde ve baya sıcak. Zorlu koşullar altında çalışıyoruz. Hatay’ı yeniden inşa etmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.