Torku
Erciyes’te karlar eriyince borcumu öderim tabiri bu yıl gerçekleşti

Erciyes’te karlar eriyince borcumu öderim tabiri bu yıl gerçekleşti

ABONE OL
Ağustos 14, 2023 22:21
Erciyes’te karlar eriyince borcumu öderim tabiri bu yıl gerçekleşti
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Netwifi

” Erciyes’te karlar eriyince borcumu öderim” tabiri bu yıl gerçekleşti

KAYSERİ – “Erciyes’te karlar eriyince borcumu öderim” tabiri, Erciyes’te karları erimesiyle Kayseri’de gündeme gelince esnaflar borçlarını talep etti.

Kentte havaların uzun süre sıcak gitmesi, 3 bin 917 rakımlı Erciyes’te kar bırakmadı. Dağda karların erimesiyle beraber Kayseri’nin yöresel tabirlerinden olan ‘Erciyes’te karlar eriyince borcumu öderim’ tabiri bu yıl gerçekleşti. Kayserili esnaflarda, borçlu müşterilerine tabiri hatırlatarak, borçlarını ödemesini istedi. Kayserili esnaf Mehmet Demirdoğan, “Yaz ayı memleketimizde çok sıcak geçiyor. Termometrelerde bazı zamanlarda 40 derecenin üzerine çıktı. Bizde vatandaşlar olarak sıcak havalarda zorluk çekiyoruz. Erciyes Dağı’nda 4 mevsim kar olurdu. Bu yaz sıcaklıklardan dolayı zirvede bile karlar eridi. Kayseri’de borç alan kişiler “Erciyes’in karı eridiği zaman borcumu ödeyeceğim” derler. Şuanda Erciyes’in karı eridi. Kayseri’de de alacaklı kalmaz, herkes borcunu öder diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Bir diğer esnaf Fatih Altan da, “Normalde Erciyes’te kar erimez, 4 mevsim kar olur. O yüzden Kayserililer de borç verdikleri zaman alacağı tarihi sorduklarında “Erciyes’in karı eridiğinde” cevabını alırlar. Bu sene sıcaklardan dolayı Erciyes’te kar kalmadı. Kimin kimse borcu varsa vermek zorunda kalacak. Bize borçlu olan arkadaşlarda paralarını gönderirlerse mutlu oluruz” şeklinde konuştu.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.