Torku
Gercüş ilçesinde doğaya sülünler bırakıldı

Gercüş ilçesinde doğaya sülünler bırakıldı

ABONE OL
Ağustos 11, 2023 10:05
Gercüş ilçesinde doğaya sülünler bırakıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Netwifi

Son Güncelleme: 11.08.2023 13:06

Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Şube Müdürlüğü, Gercüş ilçesinde binlerce sülünü doğaya bıraktı. Sülünlerin ekolojik sistemde önemli bir yere sahip olduğunu belirten müdür Erdoğanoğlu, sülünleri avlayanlara ciddi cezaların uygulanacağını söyledi.

Gercüş ilçesinde Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) İl Şube Müdürlüğü tarafından doğaya sülünler bırakıldı.

Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Şube Müdürü Halil Erdoğanoğlu, Samsun Gelemen Sülün Üretim Merkezi ile Terme Sülün Üretim Merkezinde her yıl binlerce sülünü yetiştirerek Türkiye’nin farklı illerinde doğaya bırakıldığını söyledi.

Kene, süne ile beslenen sülünlerin, ekolojik sistem içinde önemli bir yere sahip olduğunu aktaran Erdoğanoğlu, bu yıl da Batman’a 1500 sülünün doğaya salınımını gerçekleştireceklerini bildirdi.

Sülünlerin bir kısmının Gercüş ilçesinde doğaya bıraktıklarını belirten Erdoğanoğlu, “Vatandaşların bu konuda duyarlı olmasını istiyoruz. Sülünleri avlayan kişiler hakkında çok ciddi cezalar uygulanacaktır.” dedi.

Kaynak: AA


    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.