Torku
Kadıköy’de Yaya Geçidine Geçmeyen Sürücülere Cezalar Kesildi

Kadıköy’de Yaya Geçidine Geçmeyen Sürücülere Cezalar Kesildi

ABONE OL
Ağustos 15, 2023 13:52
Kadıköy’de Yaya Geçidine Geçmeyen Sürücülere Cezalar Kesildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Netwifi

KADIKÖY’de Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı sivil trafik ekipleri denetim yaptı. Denetimlerde yaya geçidinden yolun karşısına geçmek isteyen yayalara yol vermeyen sürücüler tespit edildi. Beş sürücüye kişi başı bin 917 TL olmak üzere toplam 9 bin 585 TL para cezası kesildi.

Kadıköy’de Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı sivil trafik ekipleri yayalara yol vermeyen sürücülere yönelik denetim yaptı. Denetimlerde dron da kullanıldı. Denetimler sırasında mevzuata aykırı olarak araç kullanan ve yayalara öncelik vermediği tespit edilen araç sürücülerine ceza kesildi.

TOPLAM 9 BİN 500 TL CEZA KESİLDİ

Denetimlerde yayalara yol vermeyen 5 sürücüye para cezası uygulandı. Her sürücüye bin 917 TL olmak üzere toplamda 9 bin 585 lira ceza kesildi. Para cezası kesilen sürücülerden biri, “Acile gidiyorum ufaklık hasta da veterinere götürüyorum o yüzden. Şimdi acil gidiyorum serum alması lazım. O yüzden görmedim stresli olduğum için. “dedi. Sürücülerden bir diğeri ise, “Hiç görmedim. Daha önce ceza yazılmamıştı. Hata yapmışsam sıkıntı yok. Genelde yayalara yol veriyorum. En çok dikkat ettiğim konulardan biri bu ” diye konuştu. Ceza kesilen bir başka sürücü ise, “Dronu görmedim” şeklinde konuştu. Başka bir sürücü ise, ” Ben rahatsızım ameliyat oldum görmedim” dedi.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.