Torku
Kartal Belediyesi Yeşil Alanlarda İlaçlama Çalışmalarına Devam Ediyor

Kartal Belediyesi Yeşil Alanlarda İlaçlama Çalışmalarına Devam Ediyor

ABONE OL
Ağustos 10, 2023 08:01
Kartal Belediyesi Yeşil Alanlarda İlaçlama Çalışmalarına Devam Ediyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Netwifi

Kartal Belediyesi tarafından halk ve çevre sağlığı için ilçe genelinde yeşil alanlarda yapılan ilaçlama çalışmaları devam ediyor.

Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi ile birlikte ilaçlama çalışmalarına yoğunluk veren Kartal Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, özellikle bazı ağaçların yapraklarını tamamen yok eden zararlı böceklerle mücadele için bir ilaçlama programı oluşturdu. Mayıs ayının ilk haftası itibarıyla ilçe genelinde ilaçlama çalışmalarını yürüten ekipler, ekim ayının son günlerine kadar uzanan program kapsamında ağaç ve yeşil alanlardaki ilaçlama çalışmalarına ağırlık veriyor.

Kartal Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen çalışmalarda vatandaşların ve muhtarlıkların talep ve şikayetlerinin yanı sıra müdürlük ekiplerinin de çalışması ile tespit edilen bölgelerde ilaçlama çalışması yapılıyor.

Özel kıyafetli ve maskeli olarak ilaçlama yapan ekipler; ibreli veya yapraklı fidan, ağaç ve süs bitkilerinin üzerinde yaşayan uçucu olmayan böcek türleri için hazırlanan özel solüsyonu kullanıyor. Beyaz Sinek, Unlu Bit, Koşnil, Amerikan Beyaz Kelebeği, Çam Kese Böceği ve Yaprak Biti türü böcekler için hazırlanan solüsyonu yüksek basınçlı pompa ile ağaçlara ve yeşil alanlara püskürten ekipler çok uzun ağaçlara bile yeteri kadar ilacın ulaşmasını sağlıyor.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.