Torku
KONYA BÜYÜKŞEHİR  HATAY’DA KOMEK AÇIYOR

KONYA BÜYÜKŞEHİR HATAY’DA KOMEK AÇIYOR

ABONE OL
Mayıs 12, 2023 10:58
KONYA BÜYÜKŞEHİR  HATAY’DA KOMEK AÇIYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Netwifi
Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK), deprem bölgesi Hatay’da kurs merkezi açıyor.
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 6 Şubat’ta yaşanan asrın felaketinin ardından Hatay’da yaşamın normale dönmesi arama-kurtarmadan altyapıya, lojistikten su teminine, gıda ve kıyafet yardımından enerjiye, mobil mutfaklardan konteyner kent kurulumuna kadar her alanda depremzedelerin yanında olmaya çalıştıklarını anımsattı.
Hatay’da hizmet vermeye başlayan birinci etap konteyner kentin ardından ikinci ve üçüncü etapta da artık son hazırlıkları yaptıklarını vurgulayan Başkan Altay, “Konya olarak oluşturduğumuz birinci etap konteyner kentte bölge halkına bir destek de KOMEK’le vereceğiz inşallah. Başarısı ülke sınırlarını aşan ve Konya’mızın önemli bir markası haline dönüşen KOMEK’imizde; boyama, takı tasarım, suni rattan örgü, amigurumi, doğal taş işlemeciliği, mefruşat alanlarında ücretsiz eğitimler çok yakında başlayacak. Özellikle Hataylı kadınlar için bu acılı süreçte büyük fırsat oluşturacak.
Hatay’da KOMEK kursiyeri olmak için kayıt tarihlerini çok yakında açıklayacağız. Ayrıca Hatay’da ikamet eden vatandaşlarımızdan eğitmen olmaya yeterliliği olanlar Hatay KOMEK’e usta öğretici olarak başvuru yapabilecek. KOMEK kayıtları, açıklanacak tarihlerde ‘komek.org.tr adresi’ gerçekleştirilecek. Dayanışma ve yardımlaşma ruhuyla yaralarımızı hep birlikte saracağız inşallah” diye konuştu.  M. LEYLEK

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP