Torku
Rams Başakşehir, Mounir Chouiar’ın sözleşmesini feshetti

Rams Başakşehir, Mounir Chouiar’ın sözleşmesini feshetti

ABONE OL
Ağustos 11, 2023 17:56
Rams Başakşehir, Mounir Chouiar’ın sözleşmesini feshetti
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Netwifi

Son Güncelleme: 11.08.2023 20:57

Rams Başakşehir, Fas asıllı Fransız orta saha oyuncusu Mounir Chouiar’ın sözleşmesini tek taraflı olarak feshetti. Kulüp, Chouiar’ın sezon öncesi hazırlık kamplarına ve antrenmanlara izinsiz ve mazeretsiz katılmaması ve sözleşme yükümlülüklerini ihlal etmesi nedeniyle fesih kararı aldı. Kulüp, oyuncuya karşı FIFA nezdinde yasal işlemler başlatacak.

RAMS Başakşehir, Fas asıllı Fransız orta saha oyuncusu Mounir Chouiar’ın sözleşmesini tek taraflı feshetti.

Turuncu-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, “Profesyonel futbolcu Mounir Chouiar ile kulübümüz arasında akdedilmiş olan 08.07.2022 tarihli profesyonel futbolcu sözleşmesi, Mounir Chouiar’ın 2023-2024 futbol sezonu açılışından bugüne kadar kulübümüzün sezon öncesi hazırlık kamplarına ve antrenmanlarına izinsiz ve mazeretsiz olarak katılmaması, bu hususta kendisine gönderilen ihtarnamelere rağmen sözleşmeden kaynaklanan yükümlülüklerini ağır surette ve ısrarlı bir şekilde ihlal etmesi ve bu durumun artık taraflar arasındaki hizmet ilişkisinin devamını kulübümüz açısından çekilmez kılmış olması nedeniyle, kulübümüz tarafından tek taraflı olarak ve haklı nedenle feshedilmiştir.” ifadeleri yer aldı.

Açıklamada, fesih nedeniyle kulübün uğradığı zararların tazmini ve sportif yaptırımlar uygulanması talebiyle oyuncuya karşı FIFA nezdinde yasal işlemlerin başlatılacağı da duyuruldu.

Kaynak: AA


    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.