TCDD Heyetinden Başkan Candan’a Teşekkür

ABONE OL
Ekim 14, 2021 09:01
1

BEĞENDİM

ABONE OL
Netwifi

Sultan Abdülhamit Han döneminde kazandırılan Çumra’nın en önemli tarihi simgelerinden biri olan Çumra Tren istasyonunda yapılan dönüşüm çalışmalarından dolayı  Karaman ve Çumra TCDD heyeti Çumra Belediye Başkanı Recep Candan’a teşekkür etti.

Tarihi Hicaz demiryolu üzerinde bulunan ve demiryolu taşımacılığında Sultan Abdülhamit Han döneminin en stratejik noktalarından biri olan Çumra Tren istasyonu tarihi dönüşüme hazırlanıyor. Karaman Gar Müdürü Gürsan Aydın ve beraberindeki heyet, Çumra Belediyesi tarafından gar binası çevresinde dönemin aslına uygun şekilde yapılan dönüşüm çalışmaları hakkında bilgi almak için Çumra Belediye Başkanı Recep Candan’ı ziyaret etti.

Aydın, demiryolu taşımacılığında Çumra ve Karaman adına önemli bir noktada olan Çumra istasyonu dönüşüm projesi ile ilgili çalışmalarından dolayı Çumra Belediye Başkanı Recep Candan’a teşekkürlerini iletti.

Aydın konuşmasında; ” Sultan Abdülhamit Han ile birlikte Çumra, demiryolu taşımacalığında Osmanlı ve Cumhuriyet tarihi açısından  önemli bir ilçe… Bugün Belediye Başkanımız Sayın Recep Candan’ın içerisinde dönemi yansıtacak figürlerin ve yolcuların yararlanabileceği sosyal alanların olduğu dönüşüm çalışmalarıyla Hicaz demiryolu gibi önemli bir projenin  duraklarından olan tarihi tren garımız Konya – Karaman yolcuğunda yolcular için keyifli bir durak haline gelecek.” ifadelerine yer verdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.