Torku
Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu: Olimpiyat ön elemeleri bizim için iyi bir fırsat
  • Cumrapostasi.com
  • Spor
  • Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu: Olimpiyat ön elemeleri bizim için iyi bir fırsat

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu: Olimpiyat ön elemeleri bizim için iyi bir fırsat

ABONE OL
Ağustos 11, 2023 17:24
Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu: Olimpiyat ön elemeleri bizim için iyi bir fırsat
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Netwifi

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, “İnşallah yarından itibaren başlayıp bütün maçları kazanacağımız bir süreçle karşı karşıya oluruz ve olimpiyatlara gitmek için bir fırsat elde ederiz. Heyecanlıyız. Yarın burada halkımız daha önce de olduğu gibi milli takımımızı yalnız bırakmayacaktır” dedi.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, 12-20 Ağustos tarihleri arasında İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenecek olan FIBA Olimpiyat Ön Eleme Turnuvası öncesinde açıklamalarda bulundu. Olimpiyat Ön Elemeleri Turnuvası’nın bir fırsat olduğunu belirten Hidayet Türkoğlu, “Ekibimiz güzel bir kamp süreci geçiriyor. Son iki maçımızı da gerçekten iyi oynadıklarını düşünüyorum. Form grafikleri yükselen ekibimiz var. Maalesef bu seneki Dünya Şampiyonası’na katılamıyoruz ama her zaman başka fırsatlar doğuyor. Olimpiyat ön elemeleri de bizim için iyi bir fırsat. İnşallah yarından itibaren başlayıp bütün maçları kazanacağımız bir süreçle karşı karşıya oluruz ve olimpiyatlara gitmek için bir fırsat elde ederiz. Heyecanlıyız. Yarın burada halkımız daha önce de olduğu gibi milli takımımızı yalnız bırakmayacaktır. Şimdiden, gerek buraya gelen gerekse televizyon başında milli takımımızın başarısı için dualarını eksik etmeyecek bütün halkımıza ne kadar teşekkür etsek azdır. Dediğim gibi inşallah yarından başlayıp bütün maçları kazanacağımız bir süreç olur diye umut ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“HİÇBİR TAKIMI KÜÇÜMSEYECEK DURUMDA DEĞİLİZ”

Organizasyonu birincilikle tamamlamak istediklerini söyleyen Türkoğlu, “Her maç baktığınız zaman hiçbir takımı küçümseyecek durumda değiliz. Çünkü bizler gibi diğer takımlar da olimpiyatlara gidebilmek için bu fırsatı kazanmak isteyeceklerdir. O yüzden gerek hazırlık şekilleri, gerekse arkadaşlarımızın maçların ne kadar anlamlı olduğunun bilincindedir. Her takımın bizler kadar şansı vardır. Önemli olan bizlerin neler yapacağı ve sahada nasıl performans göstereceğidir. İnanıyorum ki arkadaşlarımız onun bilincindedirler. Bizden basketbol olarak daha geride olan ülkeler var ama sahaya çıktığınız zaman o her zaman değişen süreçle daha önce karşılaştık. O yüzden arkadaşlarımız, ne amaçla oynadıklarının bilincindeler. İnanıyorum ki yarından başlayıp son maça kadar bu işin ciddiyetini sahaya yansıtıp, inşallah bu organizasyonu birincilikle noktalamak istiyoruz” dedi.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.