Torku
BOZKIR’DA ÇİLEK HASADI BAŞLADI

BOZKIR’DA ÇİLEK HASADI BAŞLADI

ABONE OL
Mayıs 23, 2024 13:50
BOZKIR’DA ÇİLEK HASADI BAŞLADI
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Netwifi

Konya Ovası Projesi (KOP) kapsamında hayata geçirilen “Bozkırda Çilek Üretimi Projesi” ile Bozkır ilçesinde çilek hasadı başladı. Bozkır İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, proje kapsamındaki alanlarda incelemeler yaparak çalışmalarını sürdürdü.
Proje, bölge çiftçilerine ekonomik katkı sağlamak ve tarımsal çeşitliliği artırmak amacıyla başlatılmıştı. Bu proje sayesinde Bozkır’da çilek üretimini yaygınlaştırılmasının hedeflendiğini belirten yetkililer, “İlk hasadın verimli geçmesi, projenin başarısını gösteriyor” dedi.
Çilek hasadı için sabahın erken saatlerinde tarlalara çıkan çiftçiler, bu yılki ürün kalitesinden memnun olduklarını ifade ettiler. Projenin hayata geçirilmesiyle birlikte Bozkır’da tarımsal üretimin artması ve çiftçilerin gelirlerinin yükselmesi bekleniyor.
Bozkır’da gerçekleştirilen çilek hasadı, ilçe ekonomisine canlılık katarken, yerel halkın da büyük ilgisini çekiyor. İlçe sakinleri, taze ve organik çilekleri doğrudan tarlalardan temin etme fırsatına sahip oluyor.
Hasat sürecine katılan yerel yetkililer ve çiftçiler, projenin başarılı bir şekilde ilerlediğini belirterek, önümüzdeki yıllarda çilek üretim alanlarının genişletilmesi planlarını dile getirdiler.BOZKIR'DA ÇİLEK HASADI BAŞLADIBOZKIR'DA ÇİLEK HASADI BAŞLADIBOZKIR'DA ÇİLEK HASADI BAŞLADIBOZKIR'DA ÇİLEK HASADI BAŞLADI

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.