Torku
CHP Konya Ereğli İlçe Başkanı ve beraberindekiler, Ereğli’nin il olması talebiyle TBMM’ye yürüyor
  • Cumrapostasi.com
  • Konya Haber
  • CHP Konya Ereğli İlçe Başkanı ve beraberindekiler, Ereğli’nin il olması talebiyle TBMM’ye yürüyor

CHP Konya Ereğli İlçe Başkanı ve beraberindekiler, Ereğli’nin il olması talebiyle TBMM’ye yürüyor

ABONE OL
Eylül 28, 2023 14:04
CHP Konya Ereğli İlçe Başkanı ve beraberindekiler, Ereğli’nin il olması talebiyle TBMM’ye yürüyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Netwifi

KEMAL ONUR ATALAY

CHP Konya Ereğli İlçe Başkanı Nejat Türktaş ve beraberindekiler, Ereğli’nin il olması talebiyle TBMM’ye yürüyor. 4 gündür yürüyüşlerini sürdüren ekip, 110 kilometreyi geride bıraktı. Türktaş, “Bu yürüyüş Ereğli’nin hakkını ve hak ettiği değeri alma yürüyüşüdür. Hükümet yetkililerine sesimizi duyurmak istiyoruz. 70 yıllık bir illik özlemimiz artık bitsin istiyoruz” dedi.

CHP Konya Ereğli İlçe Başkanı Nejat Türktaş ve beraberindeki heyet, Ereğli’nin il olması talebiyle Ankara’ya TBMM’ye yürüyor. Türktaş, yürüyüşleriyle ilgili şu açıklamayı yaptı:

“GENÇLERİMİZ BÜYÜK ŞEHİRLERDE GEÇİM SIKINTISI ÇEKİYOR”

“Ereğli, tarihi mirası ile kadim bir şehirdir. İvriz Kaya Anıtı ile geçmişten bugüne kültürel bir mirasa sahip bir kenttir. Ayrıca en önemlisi Sümerbank ve şeker fabrikaları, köy enstitüsünü bünyesinde barındıran bir şehirdir. Organize sanayi sahası sıkışmış durumda, Ereğli’miz beyin göçü vermekten bunalmış durumda. Birçok gencimiz yetişiyor fakat iş sahası yetersizliği sebebi ile büyük şehirlerde geçim sıkıntısı çekiyor.”

Konya Ereğli Karaman havzasının sanayi için uygun bir altyapıya sahip olduğunu belirten Türktaş, “Deprem konusunda dayanaklı bir bölge. İl olmak istiyoruz, gençlerimize istihdam sağlamak istiyoruz. Kalkınmakta öncelikli bölge olmak ve destek istiyoruz. Tarım ve hayvancılık konusunda başarılı bir kentiz. Süt üretimimiz ile öncülük yapıyoruz. Birçok mandıramız olmasına rağmen ilçemizden yüklü miktarda sütümüz işlenmek üzere Niğde, Aksaray ve Karaman’a gönderiyoruz. Aynı zamanda polis okulu, üniversitesiyle artık il olmayı hak eden bir ilçeyiz” ifadelerini kullandı.

“70 YILLIK BİR İLLİK ÖZLEMİMİZ BİTSİN İSTİYORUZ”

Yapılan bu yürüyüşün bir siyasi yürüyüş olmadığını ifade eden Türktaş, “Bu yürüyüş Ereğli’nin hakkını ve hak ettiği değeri alma yürüyüşüdür. Hükümet yetkililerine sesimizi duyurmak istiyoruz. 70 yıllık bir illik özlemimiz artık bitsin istiyoruz. Ereğli’nin sesi olmak için çıktığımız kutlu yürüyüşte 7’den 70’e bir müjde bekliyoruz. Yürüyüşümüze kararlılıkla devam edeceğiz” açıklamasını yaptı.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.