Torku
Çiftçi Buğdayını AKP İl Başkanlığı Önüne Döktü

Çiftçi Buğdayını AKP İl Başkanlığı Önüne Döktü

ABONE OL
Ağustos 11, 2023 15:48
Çiftçi Buğdayını AKP İl Başkanlığı Önüne Döktü
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Netwifi

TANER ÖZAY

Konya’nın Doğanhisar ilçesinde bir çiftçi TMO almadığı için buğdayının elinde kaldığını söyleyerek buğdayını AKP Doğanhisar İl Başkanlığı binasının önüne döktü. Çiftçi, “Yetkililerin haberi olduğu halde bir yetkili burada görünmüyor, açıklama yapmıyor. Kenarda duruyorlar. Buğdaylar buradan kaldırılıyor. Ben bu buğdayı gariban ihtiyacı olanlara hibe ediyorum. Köyde de var gelsinler parasız vereceğim. Mahsulümüz elimizde kaldı. Bakın görün sözümün de arkasındayım” dedi.

Konyalı çiftçi yaşadığı mağduriyeti şöyle anlattı:

“Bakın değerli vatandaşlar, dünden beri söyledim. Özellikle bugün burada milletvekili olmasına rağmen kimse ilgilenmiyor. Bir AK Partili olarak söylüyorum, yine de AK Partiliyim. Sayın Cumhurbaşkanımızın çiftçinin buralarda perişan olduğundan, ofisin şu an alım yapamadığından sorunlar olduğundan haberi yok. Yetkililerin haberi olduğu halde bir yetkili burada görünmüyor, açıklama yapmıyor. Kenarda duruyorlar. Buğdaylar buradan kaldırılıyor. Ben bu buğdayı gariban ihtiyacı olanlara hibe ediyorum. Köyde de var gelsinler vereceğim, parasız vereceğim. Mahsulümüz elimizde kaldı. Bakın görün sözümün de arkasındayım. Bir yetkili gelip de açıklama yapmıyor. Bekle bekle ne zamana kadar bekleyeceğiz? Hasadın sonuna geldik. Yetkililer şu an kendi koltuklarında oturuyorlar. Yetkililerin, çiftçilerin hakkını, Doğanhisar’ın hakkını aramasını istiyorum. Kendi şahsım için değil Doğanhisar için konuşuyorum. Gariban çiftçi 5-6 liradan buğday veriyor. Zengine geçti mi buğday 10 lira oluyor.”

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.