Torku
ÇUMRA ZİRAAT ODASI’NDAN TARIM İŞÇİLERİNE YEVMİYE DUYURUSU

ÇUMRA ZİRAAT ODASI’NDAN TARIM İŞÇİLERİNE YEVMİYE DUYURUSU

ABONE OL
Mayıs 28, 2024 05:45
ÇUMRA ZİRAAT ODASI’NDAN TARIM İŞÇİLERİNE YEVMİYE DUYURUSU
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Netwifi

Çumra Ziraat Odası Başkanlığı, Türkiye Ziraat Odaları Birliği’nin 02.01.2024 tarih ve 15523 nolu genelgesine istinaden tarım işçilerine ödenecek en düşük günlük yevmiye bedelinin 666.75 TL olarak belirlendiğini duyurdu. Yapılan açıklamada, bölgede oluşacak fiyatların belirlenen bu taban fiyatın altına düşmemesi gerektiği ve gerekli fiyatlandırmanın bu kriterlere göre yapılmasının önemine dikkat çekildi.
Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“02.01.2024 Tarih ve 15523 nolu Türkiye Ziraat Odaları Birliği genelgesinde tarım işçilerine en düşük günlük yevmiye bedeli 666.75 TL olarak belirlenmiştir. Bölgede oluşacak fiyatlar için belirlenen bu taban fiyatın altında olmaması ve gerekli fiyatlandırmanın bu kriterlere göre belirlenmesi önemle duyurulur.”

Çumra Ziraat Odası, çiftçilerin ve tarım işçilerinin bu yeni yevmiye düzenlemesine riayet etmelerinin bölgedeki tarım sektörünün sürdürülebilirliği açısından kritik olduğunu vurguladı. ÇUMRA ZİRAAT ODASI’NDAN TARIM İŞÇİLERİNE YEVMİYE DUYURUSU

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.