Torku
KAPSÜL TEKNOLOJİ PLATFORMU 8 ÜLKEDEN 50 GENCE GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ VERDİ

KAPSÜL TEKNOLOJİ PLATFORMU 8 ÜLKEDEN 50 GENCE GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ VERDİ

ABONE OL
Mart 22, 2023 05:54
KAPSÜL TEKNOLOJİ PLATFORMU 8 ÜLKEDEN 50 GENCE GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ VERDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Netwifi

Konya Büyükşehir Belediyesi Kapsül Teknoloji Platformu, “Girişimcilik Ekosisteminde Gençlik” projesi kapsamında 8 ülkeden coğrafi ve kültürel dezavantajları olan 50 genci Konya’da misafir etti. İşsiz gençlerin girişimciliğe teşvik edilmesi amacıyla dokuz gün süren programda teknik gezilere katılan uluslararası gençlerin girişimcilik konusunda bilgi ve deneyimleri artırıldı.

Konya Büyükşehir Belediyesi Kapsül Teknoloji Platformu, gençlerin girişimcilik konusunda teşvik edilmesi amacıyla uluslararası çalışmalara imza atıyor. Türkiye Ulusal Ajansı’ndan hibe alarak “Girişimcilik Ekosisteminde Gençlik Projesi”ni hayata geçiren Konya Büyükşehir Belediyesi Kapsül Teknoloji Platformu, coğrafi ve kültürel dezavantajları olan 8 ülkeden 50 genci Konya’da misafir etti. Dokuz gün süren program boyunca Türkiye’yle birlikte projenin ortak ülkeleri; İtalya, İspanya, Litvanya, Bulgaristan, Makedonya, Yunanistan ve Hollanda’dan gelen gençlerin; atölye çalışmaları, simülasyonlar, beyin fırtınaları, drama faaliyetleri, takım çalışmaları ve çeşitli etkinliklerle girişimcilik konusunda bilgi ve deneyimleri artırıldı. Proje kapsamında teknik gezilere katılan uluslararası gençler; Innopark, Konya Ticaret Odası, Konya Bilim Merkezi gibi sanayi, ticaret ve bilim yuvalarını da ziyaret ederek bu kuruluşların işleyişlerini yakından görme fırsatı buldular. Projeyle; uluslararası gençlerin girişimcilik konusunda temel bilgilerinin artırılması, işsiz gençleri girişimciliğe yönlendirilmesi ve teşvik edilmesi ayrıca girişimcilik kültürünün oluşturulması hedefleniyor. D.DOĞAN

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.