“KARATAY ATA TOHUM İLE BESİN DEĞERİ KAYBOLMAMIŞ TOHUMLAR ÇOĞALTILACAK

ABONE OL
Nisan 11, 2023 10:27
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Netwifi

KARATAY BELEDİYE BAŞKANI HASAN KILCA:
– “KARATAY ATA TOHUM’ PROJEMİZ İLE BESİN DEĞERLERİ KAYBOLMAMIŞ VE DOĞALLIĞINI YİTİRMEMİŞ TOHUMLARI KORUYUP ÇOĞALTARAK GELECEK NESİLLERİMİZE ULAŞTIRMAYI AMAÇ EDİNDİK”

Karatay Ata Tohum Projesi, besin değerleri kaybolmamış ve doğallığını yitirmemiş tohumları, koruyup çoğaltarak gelecek nesillere ulaştırmayı amaçlıyor.

Belediye Başkanı Hasan Kılca, gazetecilere yaptığı açıklamada, Konya’nın tarımda ülkenin en önemli üretim merkezlerinin başında geldiğini anımsattı.

Tarih boyunca çiftçinin alın teriyle işlediği mahsullerin Anadolu coğrafyasında bereketlenip sofralara ulaştığını ifade eden Kılca şunları söyledi:
“Aziz topraklara minnet ve vefa duygusuyla başlattığımız, ‘Karatay Ata Tohum’ projemiz ile besin değerleri kaybolmamış ve doğallığını yitirmemiş tohumları koruyup çoğaltarak gelecek nesillerimize ulaştırmayı amaç edindik. Bu anlamlı çalışmamızın yarınlarımıza güzellik, şehrimize ve tarıma değer katacağına yürekten inanıyor; tohumu toprağa serpen her haneye bolluk ve bereket diliyorum.”AA

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.