Torku
Karşıyaka Belediyesi Çocuklara Ücretsiz Cimnastik Kursu Sunuyor

Karşıyaka Belediyesi Çocuklara Ücretsiz Cimnastik Kursu Sunuyor

ABONE OL
Ağustos 14, 2023 13:30
Karşıyaka Belediyesi Çocuklara Ücretsiz Cimnastik Kursu Sunuyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Netwifi

Karşıyaka Belediyesi’nin uzman eğitmenleri eşliğinde yürütülen kurslarda çocuklar erken yaşta cimnastikle tanıştırılıyor. Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, “Vatandaşlarımızın spor kurslarımıza çok yoğun bir ilgisi var. Onların bu ilgisi devam ettikçe biz de daha çok yatırım yapmak için daha çok imkan sunmak için çalışıyoruz. Tüm sporların temeli sayılan branşları özellikle geliştirmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

Karşıyaka Belediyesi, cimnastiğe verdiği destekle sporla iç içe yaşayan nesiller yetişmesine katkı sunuyor. Karşıyaka Belediye Spor bünyesinde açılan kurslarla çocuklar erken yaşlarda cimnastikle tanıştırılıyor ve uzman eğitmenler eşliğinde gelişimleri destekleniyor.

Sportif Yetenek Ölçüm Merkezi’nde uygulanan testlerin sonuçlarına göre bu alana yeteneği tespit edilen çocuklar cimnastik kursundan ücretsiz olarak kayıt yaptırabiliyor. Cimnastik kursundan her ay ortalama 200 çocuk faydalanırken, kursun ilerleyen dönemlerinde lisans çıkarılan sporculara Karşıyaka Belediye Spor bünyesinde yarışmacı olarak cimnastik takımına dahil ediliyor. 20 kişilik performans grubu ile yarışmalara hazırlık yapılıyor.

Karşıyaka’da sporu hayatının bir parçası haline getiren genç nesiller yetiştirmek için çalıştıklarını belirten Başkan Tugay, şunları söyledi:

“Vatandaşlarımızın spor kurslarımıza çok yoğun bir ilgisi var. Onların bu ilgisi devam ettikçe biz de daha çok yatırım yapmak için daha çok imkan sunmak için çalışıyoruz. Tüm sporların temeli sayılan branşları özellikle geliştirmeye çalışıyoruz. Mesela atletizm bu sene Semra Aksu Atletizm Pisti ile yoğun bir şekilde çalışmaya başladığımız bir branş oldu. Yüzme ve cimnastik de aynı şekilde. Gördüğümüz ilgiden çok memnunuz. Karşıyaka zaten bir spor kenti, sporcu kenti, sporda çok başarılı insanlar yetiştirmiş bir kent. Biz de bu başarıyı daha da ileriye götürmek için belediye olarak üzerimize düşeni yapıyoruz.”

Sportif Yetenek Ölçüm Merkezi’nde yapılan testleriyle çocukları doğru branşa yönlendirdiklerini kaydeden Tugay, sözlerini şöyle tamamladı:

“Merkezimizde yapılan testlerle cimnastiğe yeteneği olduğunu tespit ettiğimiz çocuklarımızı ücretsiz olarak kurslarımıza kaydediyoruz. Bir süre sonra da onları lisanslı yapıp belediye spor bünyesinde halen yarışmacı olarak devam eden cimnastik takımımıza sporcu olarak yetiştiriyoruz ve yarışmalara katılmasını sağlıyoruz. Karşıyaka’nın pek çok branşta olduğu gibi cimnastikte de başarılı sonuçlar almasını hedefliyoruz.”

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.