Torku
KONYA İL TARIM VE ORMAN  MÜDÜRÜ DURAN SEÇEN ÇUMRA’DA HUBUBAT ALANLARINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

KONYA İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRÜ DURAN SEÇEN ÇUMRA’DA HUBUBAT ALANLARINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

ABONE OL
Mayıs 28, 2024 05:56
KONYA İL TARIM VE ORMAN  MÜDÜRÜ DURAN SEÇEN ÇUMRA’DA HUBUBAT ALANLARINDA İNCELEMELERDE BULUNDU
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Netwifi

Konya İl Tarım ve Orman Müdürü Duran Seçen, teknik personel eşliğinde Çumra ilçesindeki köy ve mahallelerde hububat ekili alanlarda fenolojik gözlem gerçekleştirdi. Ziyaret sırasında Seçen ve ekibi, gelişim dönemindeki bitkilerin genel durumunu çiftçilerle birlikte değerlendirdi.
Çiftçilerle yapılan görüşmelerde, ekili alanlardaki bitkilerin mevcut durumu, olası hastalık ve zararlılar, sulama ihtiyaçları ve genel tarımsal uygulamalar ele alındı. Seçen, çiftçilere modern tarım teknikleri ve verim artırıcı yöntemler hakkında bilgi verirken, devletin sağladığı destekler hakkında da bilgilendirmelerde bulundu.
Seçen, Çumra bölgesindeki hububat üretiminin Konya ve Türkiye için büyük önem taşıdığını vurgulayarak, yerel üreticilerin her zaman yanında olduklarını ifade etti. Teknik personelin detaylı gözlemler ve analizler yaparak elde edilen veriler doğrultusunda çiftçilere rehberlik etmeye devam edeceklerini belirtti. KONYA İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRÜ DURAN SEÇEN ÇUMRA'DA HUBUBAT ALANLARINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.