Torku
NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ MERAM MYO ÖĞRENCİLERİ DOĞADA ARAMA-KURTARMA EĞİTİMİ TAMAMLADI

NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ MERAM MYO ÖĞRENCİLERİ DOĞADA ARAMA-KURTARMA EĞİTİMİ TAMAMLADI

ABONE OL
Mayıs 23, 2024 14:02
NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ MERAM MYO ÖĞRENCİLERİ DOĞADA ARAMA-KURTARMA EĞİTİMİ TAMAMLADI
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Netwifi

Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Meslek Yüksekokulu Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümü, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı 1. ve 2. sınıf öğrencileri, Konya İtfaiyesi Daire Başkanlığının katkılarıyla ilki gerçekleştirilen Doğada Arama-Kurtarma ve İple Erişim Eğitimlerini başarıyla tamamladılar.

Program, Konya Büyükşehir Belediyesinin Çumra Apa’da bulunan SporKonya tesislerinde sabah erken saatlerde başladı. Paintball etkinliği ile başlayan gün, survivor parkurları, okçuluk, bocce gibi çeşitli aktivitelerle devam etti. Öğle yemeğinin ardından doğada arama-kurtarma ve iple erişim eğitimi sahada ve uygulamalı olarak gerçekleştirildi.
Konya İtfaiyesi, öğrencilere aktardığı bilgi ve deneyimlerle, gelecekteki güvenliklerini ve bilinçli davranışlarını şekillendirecek önemli katkılar sundu. Eğitim, öğrenciler için unutulmaz bir deneyim oldu ve onların fiziksel becerilerini geliştirmelerine, ekip çalışması yeteneklerini ve motivasyonlarını artırmalarına olanak sağladı. Pratik konular üzerinde de deneyim kazanan öğrencilerin mutlulukları görülmeye değerdi.

Bu tür etkinliklerin, öğrencilerin mesleki gelişimlerine büyük katkı sağladığı ve gelecekteki mesleki yaşamlarında önemli birer rehber olacağı belirtildi. NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ MERAM MYO ÖĞRENCİLERİ DOĞADA ARAMA-KURTARMA EĞİTİMİ TAMAMLADINECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ MERAM MYO ÖĞRENCİLERİ DOĞADA ARAMA-KURTARMA EĞİTİMİ TAMAMLADINECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ MERAM MYO ÖĞRENCİLERİ DOĞADA ARAMA-KURTARMA EĞİTİMİ TAMAMLADI

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.