Torku
PANKOBİRLİK GENEL BAŞKANI RAMAZAN ERKOYUNCU, ÇUMRA’DAKİ OBRUĞU YERİNDE İNCELEDİ

PANKOBİRLİK GENEL BAŞKANI RAMAZAN ERKOYUNCU, ÇUMRA’DAKİ OBRUĞU YERİNDE İNCELEDİ

ABONE OL
Mayıs 23, 2024 13:48
PANKOBİRLİK GENEL BAŞKANI RAMAZAN ERKOYUNCU, ÇUMRA’DAKİ OBRUĞU YERİNDE İNCELEDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Netwifi

PANKOBİRLİK Genel Başkanı ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Ramazan Erkoyuncu, Çumra’da meydana gelen obruğu yerinde inceleyerek, önemli açıklamalarda bulundu. Erkoyuncu, çiftçilerin akıllı tarım uygulamaları ve doğru sulama yöntemleri konusunda bilgilendirilmesi gerektiğini vurguladı.
Erkoyuncu, inceleme sırasında yaptığı açıklamada, “Akıllı tarım uygulamaları ve doğru sulama yöntemleri ile ilgili çiftçilerimizi bilgilendirmeli ve oluşabilecek ekolojik tehlikelere karşı bilinçli hareket etmeliyiz. Bu konuda tüm çiftçilerimize önemli görevler düşüyor. Doğru tarım uygulamaları ile hem verimliliği artırabilir hem de çevremizi koruyabiliriz,” dedi.
Çumra’da meydana gelen obruğun bölgedeki tarım faaliyetlerine olası etkilerine dikkat çeken Erkoyuncu, doğal kaynakların sürdürülebilir kullanımının önemine vurgu yaptı. Çiftçilere, su kaynaklarının verimli kullanılması ve toprak yönetimi konularında bilinçli olmaları çağrısında bulundu.
Erkoyuncu, sözlerini, “Obruk gibi doğal olaylarla karşılaşmamak için bilimsel yöntemlerle tarım yapmamız gerekiyor. Bu tür olaylar hem çevresel hem de ekonomik açıdan büyük zararlar doğurabilir. Bu yüzden çiftçilerimizin modern tarım tekniklerini benimsemeleri hayati önem taşıyor,” diyerek tamamladı.
Çumra’da meydana gelen obruk, bölgede yaşayan çiftçiler ve yetkililer tarafından yakından takip ediliyor. Olayın ardından alınacak önlemler ve eğitim çalışmaları ile benzer olayların önüne geçilmesi hedefleniyor. PANKOBİRLİK GENEL BAŞKANI RAMAZAN ERKOYUNCU, ÇUMRA'DAKİ OBRUĞU YERİNDE İNCELEDİ

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.