Torku
Proemtia, demir çelik sektör buluşmalarının 3’üncüsünü Konya’da gerçekleştirdi

Proemtia, demir çelik sektör buluşmalarının 3’üncüsünü Konya’da gerçekleştirdi

ABONE OL
Ekim 23, 2023 09:19
Proemtia, demir çelik sektör buluşmalarının 3’üncüsünü Konya’da gerçekleştirdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Netwifi

İş Bankası tarafından kurulan ve demir çelik sektöründeki satıcı ve alıcıları buluşturan, endüstriyel ürün ticaretinin dijital platformu Proemtia, demir çelik sektör buluşmalarının 3’üncüsünü Konya’da gerçekleştirdi.

Proemtia’dan yapılan açıklamaya göre, etkinlik, demir çelik sektörünün önemli oyuncularını, sanayicileri ve tüm sektörlerden iş insanlarını bir araya getirdi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Proemtia Üst Yöneticisi (CEO) Umut Feyzioğlu, yassı ve uzun demir çelik ürünlerinin yanı sıra boru, profil ve paslanmaz çelik ürünlerini de bünyesinde bulunduran Proemtia’nın, henüz 5 aylık faaliyet süresi içinde Türkiye’nin 21 şehrindeki 200 satıcıyla 10 bin alıcıyı bir araya getirdiğini belirtti.

Feyzioğlu, “Her geçen gün üye sayısı ve işlem hacmi artan şirketimizin 2023 yılını 1 milyar liralık işlem hacmiyle kapatmasını hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Necip Çimen ve Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fahrettin Doğru’nun da konuşma yaptığı etkinlikte, Proemtia Genel Müdür Yardımcısı Barış Aksoy, katılımcılara Proemtia’nın kullanımı, satıcı ve alıcılara sağladığı kolaylıklar ve finansal çözümlere ilişkin sunum yaptı.

Demir çelik sektöründeki paydaşların konuk olduğu ve moderatörlüğünü Dr. Barış Esen’in üstlendiği “Demir Çelik Sektöründeki Gelişmeler ve Gelecek Beklentileri” başlıklı panelde, Proemtia Satış ve İş Geliştirme Direktörü Nedim Yalt, sektöre ilişkin gelecek beklentilerini anlatırken, Anadolu Demir Kurucusu Yahya Kelek ve Borusan Lojistik eTA İş Geliştirme Grup Müdürü Hakan Cenkçiler de sektördeki gelişmeleri değerlendirdi.

Etkinliğin konuk konuşmacısı ise Gazeteci Hakan Güldağ oldu. “Ekonomide Neler Oluyor” başlıklı bir konuşma yapan Güldağ, güncel ekonomik değerlendirmelerde bulundu.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.