Torku
BAŞKAN CANDAN’DAN 23 NİSAN MESAJI

BAŞKAN CANDAN’DAN 23 NİSAN MESAJI

ABONE OL
Nisan 27, 2022 05:50
BAŞKAN CANDAN’DAN 23 NİSAN MESAJI
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Netwifi

Çumra Belediye Başkanı Av. Recep Candan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 102. yılında bir mesaj yayınladı.

23 Nisan’nın Türk demokrasi tarihi açısından bir dönüm noktası olduğunu belirten Başkan Candan mesajına şu cümleler ile devam etti:
“102 yıl önce bugün Misak-ı Milli sınırlarının dört bir yanından Ankara’ya gelen milletin temsilcilerine “Milletin istiklalini, yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır” diye seslenen Mustafa Kemal Atatürk, o gün Türk tarihinde yeni bir dönemin başlangıcını ilan etti. 23 Nisan 1920’de TBMM açıldı. 23 Nisan, Türk Devleti’nin gelecek nesillere verdiği değerin, inancın ve güvenin bir göstergesidir. Dünyada çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayram olma özelliğini taşıyan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, çocukların çocukluğunu doya doya yaşayabileceği huzurlu bir dünya dileğini ülkemizden dünyaya ilan etmektedir. Ne mutlu milletimizin aydınlık geleceği için çalışan güzel çocuklarımıza. Ne mutlu bize. Milli iradenin tecelligâhı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 102. yıl dönümünü bir kez daha kutlarken bugünü Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak çocuklarımıza hediye eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve onun kahraman silah arkadaşlarını bir kez daha saygıyla anıyorum.” A.ARAN

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP