Torku
BAŞKAN ERKOYUNCU ULUSLARARASI KOOPERATİFLER GÜNÜ DOLAYISIYLA MESAJ YAYINLADI

BAŞKAN ERKOYUNCU ULUSLARARASI KOOPERATİFLER GÜNÜ DOLAYISIYLA MESAJ YAYINLADI

ABONE OL
Temmuz 6, 2022 05:45
BAŞKAN ERKOYUNCU ULUSLARARASI KOOPERATİFLER GÜNÜ DOLAYISIYLA MESAJ YAYINLADI
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Netwifi

PANKOBİRLİK Genel Başkanı ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Erkoyuncu, Uluslararası Kooperatifler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Kooperatifçiliğin oluşturduğu değerin birlik ve beraberliğin oluşturduğu güç olduğunu belirten Başkan Ramazan Erkoyuncu, “Dünya, tarım ve gıda sektörü açısından ciddi sorunların içinde barındırıldığı zor süreçleri yaşıyor, inanıyorum ki bu süreçleri de kooperatiflerimizin oluşturacağı güç birlikleri ile ülkemiz daha rahat atlatacaktır, tarımsal kooperatifler, gıda güvenliğinin teminatı olabilir. Kooperatifleşme bir dayanışma, birlik ve paylaşımdır. El ele vererek zorlukları aşmaktır.

Torku, birçok kooperatife örnek olmuş ve üniversitelerde araştırma konusu olarak ele alınmış bir kooperatif gücüdür.
Dünyamızda tarım sektöründeki ekonomik faaliyetlerin %50’sinden fazlası kooperatif işletmeler eliyle yürütülüyor. Tüm dünyada hem gıda güvenliğinin, hem sürdürülebilir tarımsal üretimin, hem de kırsal kalkınmanın teminatı olarak kabul edilen tarımsal kooperatifler, ekonomik sistemde sosyal guruplara etkileri de düşünüldüğünde dünya refahı açısından özel ve önemli bir rol üstlenmiştir.
Uluslararası Kooperatifler günü vesilesiyle sayısal manada problemi olmayan kooperatifçiliğimizin işlevsel manada da etkinliğinin artmasını sağlayacak işlere imza atmamız temennisiyle pancar üreticileri olarak yaptıklarımızla yetinmeyeceğimizi ve yapacaklarımızla kooperatifçilikte bay-
rağı daha yukarı ve daha ileri menzile taşıma kararlılığında olduğumuzu belirtmek isterim.

Türk Kooperatifçiliğine emek vermiş herkese teşekkür ediyorum, bu kurumlarımızın gelişimi için mücadele vermiş ve ebediyete intikal etmiş bütün büyüklerimizi de rahmet ve minnet duyguları ile anıyor, Uluslararası Kooperatifler Gününü kutluyorum” dedi. A.ARAN

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.