Torku
ÇİFTÇİLERDEN BAŞKAN KONUK’A BİZİ BIRAKMA ÇAĞRISI

ÇİFTÇİLERDEN BAŞKAN KONUK’A BİZİ BIRAKMA ÇAĞRISI

ABONE OL
Eylül 21, 2021 12:12
ÇİFTÇİLERDEN BAŞKAN KONUK’A BİZİ BIRAKMA ÇAĞRISI
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Netwifi

Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Genel Başkanı, 25. ve 26. Dönem AK Parti Karaman Milletvekili Recep Konuk, 69. PANKOBİRLİK Olağan Genel Kurulunda 22 yıl boyunca yürüttüğü genel başkanlık görevini bırakacağını açıklamasının ardından çiftçiler ve vatandaşlar Konuk’u bu kararından vazgeçirmeye çağırdı.
PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, 69. PANKOBİRLİK Olağan Genel Kurulunda 22 yıl boyunca yürüttüğü genel başkanlık görevini yayımladığı veda mesajıyla “22 yılın sonunda emanetin sahiplerinden yürekten bir hayır duası alabildiysem en büyük mutluluğum bu olacak” diyerek devredeceğini açıkladı. Konuk’u bu kararından vazgeçirmeye çalışan çiftçiler, Konya Şeker Fabrikası önüne gelerek eylem yaptı. Sivil toplum ve çiftçi kuruluşlarının temsilcilerinin de katıldığı eyleme çok sayıda vatandaş katıldı. Konya Şeker Fabrikası bahçesinde toplanan kalabalık daha sonra Anadolu Birlik Holding A.Ş’nin önüne gelerek “Sensiz olmaz Başkanım ”sloganları attı.
Çiftçiler adına konuşmalarını gerçekleştiren sektör temsilcileri ise, “Çiftçi bugün Recep Konuk için buradaysa Recep Konuk aday olmalı diyoruz. askerini bırakıp gemiyi terk eden bir komutan olamaz. Konuk Başkanımız bırakmak istese de biz buna müsaade etmeyeceğiz. Son dönemde elde edilen kazanımların heba olmaması adına Recep Konuk en az 1 dönem daha devam etmelidir” dedi.
Recep Konuk’un tekrardan aday olması gerektiğinin altını çizen Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Hepokur, “Çiftçi bugün Recep Konuk için buradaysa Recep Konuk aday olmalı diyorum. 45 tane fabrika yapıldı. Bu fabrikalarda yaklaşık 16 bin kişi evine ekmek götürüyor. Eğer işi bilmeyen insanlar buraya gelirse hem çiftçimiz hem de esnafımız büyük yara alacaktır. Biz Ziraat Odaları Birliği olarak çiftçi ne derse onun yanındayız. Eğer Recep Konuk aday olmaz ise burayı yönetecek başka kimse olmaz. Ekip ruhu olmadan bu işler yürümez” dedi.

ÇİFTÇİLERDEN BAŞKAN KONUK’A BİZİ BIRAKMA ÇAĞRISI

Başkan Recep Konuk’un görevini bırakmasına müsaade etmeyeceklerini belirten Konya Ziraat Odaları Merkez Birliği Başkanı Murat Yağız sözlerine şu şekilde devam etti; “Sayın Recep Konuk Başkanımız askerini bırakıp gemiyi terk eden bir komutan olamaz. Konuk Başkanımız bırakmak istese de biz buna müsaade etmeyeceğiz. Bu Torku tesislerinin sadece marka değeri 1 Milyar dolardır. Sayın Cumhurbaşkanımız ‘Milletin Gücünün üzerine ben güç tanımam’ diyordu. Bizde şimdi diyoruz ki; ‘Çiftçinin gücünün üzerine başka bir güç tanımıyoruz.”
Konya Şeker’in gündeminin her zaman için birinci sırada çiftçi olduğunun altını çizen Konya Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Nazif Karabulut, “Recep Konuk önderliğinde bu kurum üreticisine, çalışanına, bölgesine, ülkesine ve vatanına sahip çıktı. Konya Şekerin gündeminin birinci sırasında her zaman çiftçi olmuştur. Recep Konuk Başkanımızın başarıları ortadadır. Kişiliği, liyakati, iş bitiriciliği ve en önemlisi güvenilir emin biri olması kamuoyunca biliniyor. Son dönemde elde edilen kazanımların heba olmaması adına Recep Konuk en az 1 dönem daha devam etmelidir. Konya Şekeri bir fabrikadan 45 tesise ulaştırmış, Konya’da Torku gibi bir gıda devi ortaya çıkarmıştır” diye konuştu.A.ARAN

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.