ÇUMRA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ YATIRIMLARDA TEŞVİKLİ BÖLGE OLDU

ABONE OL
Mayıs 18, 2022 06:30
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Netwifi

Çumra Belediye Başkanı Av. Recep CANDAN konuyla ilgili: “Yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Çumra’mız yatırımlarda teşvikli bölge statüsüne geldi. Organize Sanayi Bölgemiz ise iki kademe atlayarak daha da avantajlı hale geldi.
Teşvik kararnamesi ile Çumra Organize Sanayi bölgemize Konya’dan zaten yoğun olan sanayicilerimizin ilgilerinin tüm ülke genelinde daha da yoğun bir talep göstereceklerine inanıyorum.
İlçemiz için çok önemli ve tarihi bir karar.” dedi.

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükcü, Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Karar’da yapılan değişikliğe ilişkin açıklamalarda bulundu.
Kütükcü İlçe bazlı teşvik sisteminin temelini oluşturan SEGE çalışmalarına OSBÜK olarak önemli katkılarda bulunduklarını belirtti.
Kütükcü, yeni düzenlemeyle mevcut 30 OSB’nin yanı sıra 14 OSB’nin daha yatırım teşviklerinde iki alt bölgenin desteklerinden faydalanma imkanı elde ettiğini bildirdi.
Üretimin ve istihdamın yerinde desteklenmesinin yerel kalkınma için kritik önemde olduğunu vurgulayan Kütükcü, “SEGE uygulaması baz alınarak yapılan yeni düzenlemeyle birlikte bulunduğu ilin bir alt bölge desteklerinden yararlanan 263 ilçemizin sayısı 337’ye çıktı. Daha önce 30 ilçemizde bulunan OSB sayımız da 44’e yükseldi. İlçe bazlı teşvik sisteminde yapılan bu yeni düzenleme inşallah, bu ilçelerimizde yer alan tüm OSB’lerimizin yatırım avantajlarını artıracak.” ifadelerini kullandı.
İlçe bazlı teşvik sistemi ile bulunduğu ilin iki alt bölge desteklerinden faydalanacak yeni OSB’ler şunlar:
Adana Karataş Su Ürünleri Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, Aksaray Sultanhanı Organize Sanayi Bölgesi, Bilecik Pazaryeri Organize Sanayi Bölgesi, Denizli Çardak Organize Sanayi Bölgesi, Edirne Organize Sanayi Bölgesi,
Eskişehir Beylikova Besi Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, Gaziantep Ayakkabı Terlik ve Yan Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi,İzmir Bayındır Çiçekçilik Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, İzmir Kınık Organize Sanayi Bölgesi,
İzmir Kınık Bitkisel Üretim Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, Kocaeli Kandıra Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, Konya Çumra Organize Sanayi Bölgesi, Konya Sarayönü Organize Sanayi Bölgesi, Tekirdağ Hayrabolu Organize Sanayi Bölgesi.
A.ARAN

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.