Torku
ETWİNNİNG 10 OKULU AYNI PROJEDE BULUŞTURDU

ETWİNNİNG 10 OKULU AYNI PROJEDE BULUŞTURDU

ABONE OL
Nisan 27, 2022 05:53
ETWİNNİNG 10 OKULU AYNI PROJEDE BULUŞTURDU
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Netwifi

Çumra Abdülhamit Han İmam Hatip Ortaokulu eTwinning projesinde ortak olduğu ,Türkiye’de 8 il ve 10 okulda 58 öğrencinin katıldığı ‘Kaynaş-Yardımlaş Projesi ‘ büyük bir heyecanla başladı ve projenin sonuna gelindi. Abdülhamit Han İmam Hatip Ortaokulu Arapça Öğretmeni Rüveyda Sare Yıldırım, ‘’ Danışmanlığını yaptığım projemiz ile bireylerin sağlıklı iletişim kurma becerilerinin geliştirilerek çevrelerine duyarlı olmalarını sağlamaya yönelik davranışlarının şekillenmesini, kişiliklerinin geliştirilmesini ,ahlaki özelliklerle desteklenmesini ve devamlılığını sağlamaktır.

Bunun en iyi yolu da değerlerimizi öğrenip uygulamak ve gelecek nesillere aktarmaktır. Değerler eğitimi toplumu oluşturan bireylerin yaşam içerisindeki davranışlarını gözden geçiren, insanlara olumlu yönde katkı sağlayan ve daha güzel yaşanılır bir gelecek için her insanda bulunması gereken unsurlardır. Eğitim toplumsal yaşam içinde evrensel, yerel ve kültürel değerler sistemini bireylere iletme noktasında oldukça önemli rol oynamaktadır.

Bizde bu proje sayesinde arkadaşlık ve yardımlaşma değerlerimizi öğrencilerimize kazandırarak daha duyarlı bir nesil yetiştirmek amacındayız.
Ve bu proje ile
1.Öğrencilere arkadaşlık ve yardımlaşma değerlerinin kazandırılması.
2. Öğrencilere arkadaşlık ve yardımlaşma bilincinin kazandırılması.
3. Öğrencilerde İletişim becerilerinin geliştirilmesi.
4. Öğrencilerin içinde bulundukları ortamlardaki sorunların farkına vararak sorun çözme becerilerinin geliştirilmesi. 5. Öğrencilerde farklılıklara saygı bilincinin geliştirilmesi.
6. Öğrencilerde işbirlikçi çalışma becerilerinin geliştirilmesi.
7. Öğrencilerin teknolojiyi etkin kullanarak dijital yetkinliklerinin arttırılması hedeflenmektedir.
Projemizde belirttiğimiz amaçlara ve hedeflere ulaşmanın verdiği mutluluğunu Abdülhamit Han İmam Hatip Ortaokulu olarak hep birlikte yaşamaktayız ve böyle bir projede yer almaktan dolayı oldukça gururluyuz.Projeyi gerçekleştiren öğrencilerimize (M.Ali K,S.Utku Ç, A.Furkan Y,Ahmet G,Ahmet E.Ö,Furkan K.) teşekkür ederiz’’ dedi.
A.RAN

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP