• Cumrapostasi.com
  • Çumra Haber
  • HAYDAR FADİM KOCAER ANADOLU LİSESİ İZMİR VALİSİ YAVUZ SELİM KÖŞGER İLE SÖYLEŞİ GERÇEKLEŞTİRDİ

HAYDAR FADİM KOCAER ANADOLU LİSESİ İZMİR VALİSİ YAVUZ SELİM KÖŞGER İLE SÖYLEŞİ GERÇEKLEŞTİRDİ

ABONE OL
Haziran 1, 2022 05:37
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Netwifi

Haydar Fadim Kocaer Anadolu Lisesi Felsefe öğretmeni Harun Obayeri’nin rehberliğinde öğrencilerin organize ettiği “Bir Konu Bir Konuk” programında bu hafta İzmir Valisi Yavuz Selim Köşker ile söyleşi gerçekleştirdi. Kendisi de Çumralı olan sayın vali, öğrencilerle buluşmaktan memnun olduğunu belirtti. Haydar Fadim Kocaer Anadolu Lisesi öğrencilerinin düzenli olarak gerçekleştirdiği “Bir Konu Bir Konuk” programı şimdiye kadar birçok farklı konu ve konukla buluştu. Zamanın kıymeti, uzay hukuku, yapay zeka, kişisel gelişim vb. alanlarda konunun uzmanı kişilerle buluşan öğrenciler, farklı alanları tanıyarak geleceğe daha iyi hazırlanmaktadır.
Okul Müdürü Mustafa Çıtır, “ Hem toplum hem de okul olarak zorlu ve yorucu bir salgın süreci geçirdik. Ancak salgın döneminin de bize kattığı güzel şeyler oldu. Salgın ile hayatımıza daha fazla giren çevrim içi uygulamaları eğitim sürecinde aktif kullanmaya çalıştık. Çevrim içi bu uygulamalardan daha çok faydalanmak için okul olarak gönüllü öğrencilerimizle birlikte “Bir Konu Bir Konuk” isimli bir program başlattık. Düzenli gerçekleştirdiğimiz bu programla öğrencilerimizi farklı konu ve konuklarla buluşturduk.” dedi. Okul Müdürü Mustafa Çıtır, “Bu Salı gerçekleştirdiğimiz programda öğrencilerimiz; hemşerimiz aynı zamanda İzmir Valimiz Sayın Yavuz Selim Köşger ile bir araya geldi. Söyleşi tarzında gerçekleştirilen programa okulumuzdan ve ilçemizdeki diğer ortaöğretim kurumlarından birçok öğrenci katıldı.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Altunyaldız’ın da katıldığı program sami bir ortamda
Söyleşi tarzında gerçekleşti.
Sayın Vali’mizin zaman zaman öğrencilerin sorularını yanıtladığı programda Sayın Köşger ülkemizin kıymetinden bahsedip, milli ve manevi değerlere bağlı olmanın gençleri güçlü kılacağını vurguladı. Dünya üzerinde Türkiye’nin Türkiye’de de Konya’nın önemi ve güzelliklerinden bahseden Vali Köşger kendi hayatından da kesitler sunduğu program sohbet havasında tamamlandı. Sayın Valinin Çumralı olması, öğrencileri soy isimlerinden, köylerden bahsetmesi herkes için güzel bir anı oldu” dedi.
Öğrencilerimizin hem bedenen , hem ruhen hem de ilmen sağlıklı ve sağlam yetişmesi için önder ve örnek kişilerle buluşturmaya devam edeceklerini söyleyen Mustafa Çıtır, “Haydar Fadim Kocaer Anadolu Lisesi olarak, öğretmenlerimizle birlikte ilçemiz, ilimiz ve ülkemiz için kıymetli bireylerin yetişmesi için gayret ediyoruz” dedi. Programa yoğun temposuna rağmen zaman ayırarak katılan Sayın Valimiz Yavuz Selim Köşger’e, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Altunyaldız’a ve tüm katılımcılara teşekkür etti.
A.ARAN

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.