Torku
İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ MURAT YİĞİT ÇUMRA ÇATALHÖYÜK TARIM MTAL de İNCELEMELERDE BULUNDU

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ MURAT YİĞİT ÇUMRA ÇATALHÖYÜK TARIM MTAL de İNCELEMELERDE BULUNDU

ABONE OL
Temmuz 19, 2022 14:53
İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ MURAT YİĞİT ÇUMRA ÇATALHÖYÜK TARIM MTAL de İNCELEMELERDE BULUNDU
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Netwifi

Konya İl Millî Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Çumra Çatalhöyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti. Okul bünyesinde bulunan tarım, hayvan yetiştiriciliği ve sağlığı alanlarında yürütülen eğitim çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Özellikle son yıllarda bütün dünyayı etkisi altına alan küresel sorunların tarım ve hayvancılığa daha çok önem vermemiz gerektiğini ortaya çıkardığını belirten Yiğit, meslek liselerimizin bu noktada önemli bir sorumluluk üstleneceğini ifade etti.

Çumra Çatalhöyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin “Tarım”, “Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği” alanlarında teorik ve uygulamalı eğitim veren bir kurum olduğunu belirten Yiğit öğrencilerin bu okula yönlendirilmesinin önemini vurguladı. Okulun modern teknik ve tarım aletleriyle öğrencilerini geleceğe daha iyi, donanımlı ve bilinçli şekilde yetiştirmekte olduğunu söyledi. Aynı zamanda AR-GE Merkezi de olan Çumra Çatalhöyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin, “Otonom Sulama” ve “Fide Üretimi ile Yapılan Şeker Pancarı Yetiştiriciliği” isimli projeleri de yürütmekte olduğunu belirtti. Hayvancılık dalında okulda küçükbaş ve kanatlı hayvancılık yapıldığını; ayrıca okula ait 63 dekarlık arazide pancar, 215 dekarlık arazide mısır, 63 dekarlık arazide buğday, 15 dekarlık arazide elma ve 15 dekarlık arazide de yonca ekimi yapıldığını sözlerine ekledi.

İl Millî Eğitim Müdürü Murat Yiğit’e ziyareti sırasında İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Yılmaz, Çumra İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Altunyaldız ve okul yöneticileri eşlik etti.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.