Torku
TOPRAK MAHSULLERİ OFİSİ ALIM PRİMİ  DESTEĞİ MÜRACAATLARI BAŞLADI

TOPRAK MAHSULLERİ OFİSİ ALIM PRİMİ DESTEĞİ MÜRACAATLARI BAŞLADI

ABONE OL
Temmuz 27, 2022 06:39
TOPRAK MAHSULLERİ OFİSİ ALIM PRİMİ  DESTEĞİ MÜRACAATLARI BAŞLADI
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Netwifi

​ 2022 yılında ÇKS’ye kayıtlı olarak arpa, buğday üretimi yapan, ürettikleri ürünlerini TMO’ya satan ve bu satışlarını alım satım belgesi ile belgelendiren çiftçilere, buğday ürünü için kilogram başına 1 TL, arpa ürünü için kilogram başına 0,50 TL olarak prim desteği ödenecek.

Bu destekleme uygulamasında 06.06.2022-01.09.2022 tarihleri arasında TMO’ya ürün satışlarını gösteren alım satım belgeleri dikkate alınacaktır. Alım primi desteğinden faydalanılabilmesi için TMO’ya yapılan satışların bu tarihler arasında yapılmış olması gerekmektedir. TMO dışındaki diğer gerçek/tüzel kişilere yapılan satışlara ilişkin düzenlenen alım satım belgeleri kabul edilmeyecek.
Desteklemeden yararlanmak isteyen çiftçilerin 16/09/2022 tarihi mesai bitimine kadar ÇKS’de kayıtlı oldukları il/ilçe müdürlüklerine başvuru dilekçesi ve alım satım belgeleri ile müracaat etmeleri gerekmektedir. Bu tarihten sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecek.
D.DOĞAN

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.