Torku
YENİDEN REFAH PARTİSİ LİDERİ FATİH ERBAKAN KONYA’DA KONUŞTU

YENİDEN REFAH PARTİSİ LİDERİ FATİH ERBAKAN KONYA’DA KONUŞTU

ABONE OL
Mayıs 12, 2023 11:03
YENİDEN REFAH PARTİSİ LİDERİ FATİH ERBAKAN KONYA’DA KONUŞTU
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Netwifi

Partisinin seçim çalışmalarına katılmak üzere Konya’ya gelen Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, seçimlerde vatandaşlardan bir oy Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, bir oy kendisine vermelerini istedi.

Partililerinin düzenlediği “Sevgi Yürüşü” ne katılmak üzere Alaeddin Bulvarı’na kalabalık bir araç konvoyu ile gelen Yeniden Refah lideri Fatih Erbakan, burada partilileri tarafından Mücahit Erbakan sloganlarıyla karşılandı.
Caddede kurulan platform üzerinde partililerine seslenen Erbakan, babası merhum Necmettin Erbakan’ın Milli Görüş Hareketi’ni 1969 yılında Konya’dan başlattığını anımsatarak partisinin bu seçimlerde yeniden meclise girmesinin büyük önem taşıdığını söyledi.
– Milli Görüş
Milli Görüş’te “torpil adamcılık” yerine, ehliyet, liyakat ve adaletin hakim olduğunu ifade eden Erbakan, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Milli Görüş demek faizsiz adil bir ekonomik sistem demektir. Milli Görüş demek ‘rüşvet alan da veren de melundur’ anlayışının devlete hakim olması demektir. Milli Görüş demek, kul hakkı yemekten, devlet malı yemekten, ateşten kaçar gibi kaçmak demektir. Milli Görüşçüler, makam ve rakam için ihale ve koltuk için değil Allah rızası için ve millet için siyaset yaparlar ve Milli Görüş demek siyaseti ticaret olarak değil, ibadet olarak yapmakta. Önce millet demektir, milletin derdiyle dertlenmek demektir.”
Erbakan konuşmasının devamında babası Necmettin Erbakan’ın başbakanlığında kurulan 54. Hükümet döneminde, ülkede büyük bolluk ve bereket döneminin yaşandığını, bu dönemde dar gelirliye en yüksek kaynakların aktarıldığını, denk bütçenin yapıldığı, havuz sisteminin kurulduğunu, altı ayda borçsuz, zamsız, vergisiz otuz beş milyar dolar kaynak üretilerek Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük üretim, sanayileşme, kalkınma ve istihdam hamlesinin gerçekleştirildiğini kaydetti. AA

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.