Torku
BEDİR SOSYAL TESİSİ AÇILDI

BEDİR SOSYAL TESİSİ AÇILDI

ABONE OL
Ağustos 4, 2023 06:22
BEDİR SOSYAL TESİSİ AÇILDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Netwifi

Selçuklu Belediyesi ilçenin farklı mahallerine vatandaşların talep ve ihtiyaçları doğrultusunda yeni sağlık ve sosyal tesisleri kazandırmaya devam ediyor. Yapımı tamamlanarak hizmete sunulan ve içerisinde Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu da bulunan Bedir Sosyal Tesisi için açılış töreni gerçekleştirildi.
Açılış programına Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Konya İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç, Selçuklu İlçe Sağlık Müdürü Dr. Saliha Acar, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Hasan Çiftci, AK Parti Konya İl Başkanlığı ve Selçuklu İlçe Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyeleri, Selçuklu Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Avcıoğlu, Belediye meclis üyeleri, birim müdürleri, doktorlar ve sağlık çalışanları katıldı.
Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı,“Bu eser son 4 yıl içerisinde Selçuklumuza kazandırdığımız 5.sosyal tesis oldu”
Selçuklu Belediyesi olarak, bütün mahallelere her yaştan insanın faydalanabileceği tesisler inşa ettiklerini ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı,“Bugüne kadar Selçuklumuza birçok sayıda sosyal tesis, sağlık tesisi, spor tesisi, eğitim tesisi kazandırdık, kazandırmaya da devam ediyoruz. Son olarak geçtiğimiz hafta tarihi Sille Mahallemizde çok büyük bir projenin temel atma törenini gerçekleştirmiştik. Yine kısa bir süre önce Şeyh Şamil Mahallemizde Sentetik Çim Saha ve İdari Binamızın, Hüsamettin Çelebi Mahallemizde ise Şehit Yaşar Nuri Küçükkara Aile Sağlığı Merkezi’nin açılışını gerçekleştirmiştik. Bugün de hep birlikte Bedir Sosyal Tesisimizin resmi açılış törenini gerçekleştireceğiz. Bedir Sosyal Tesisimiz, son 4 yıl içerisinde Selçuklumuza kazandırdığımız 5. sosyal tesisimiz olacak. Tabi burada Aile Sağlığı Merkezimiz ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonumuz da bulunuyor. Sağlık alanında da yine son 4 yılda 7 Aile Sağlığı Merkezi ve iki 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunu Selçuklumuza kazandırdık. 1 Aile Sağlığı Merkezimiz ve iki 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonumuzun yapımı da devam ediyor.” Dedi.
“Tesisimiz fonksiyonlarıyla bölgesine değer katacak”
Bedir Mahallesi’nin hem sosyal, hem de sağlık tesisi anlamında böyle bir yatırıma ihtiyacının olduğunu belirten Başkan kyatırmacı,“Elhamdülillah bu ihtiyacı çok fonksiyonlu, modern bir sosyal tesisle karşılamış olduk. Ben, kısa bir süre önce bölge halkımıza hizmet vermeye başlayan bu tesisimiz hakkında sizleri kısaca bilgilendirmek istiyorum. Bodrum, zemin, 1. ve 2. kat olmak üzere 4 katlı olarak inşa edilen sosyal tesimiz 2 bin 264 metrekare alana sahip. Belediyemize maliyeti ise güncel rakamlarla 25 milyon TL. Tesisimizin bodrum katında bir adet sığınak ve 1 adet teknik oda yer alıyor. Zemin katta Aile Sağlığı Merkezimiz ve 112 Acil sağlık hizmetleri istasyonumuz bulunuyor. Aile sağlığı merkezimizde 4 adet aile hekim odası, 4 adet hemşire odası, 1 adet bebek ve gebe izlem odası, 1 adet acil müdahale odası, 1 adet kan alma odası ve 1 adet de mutfak yer alıyor. Yine zemin katta bulunan 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonumuzda da acil servis bölümü, personel odaları, bekleme salonu ve ambulans garajı bulunuyor. Tesisimizin 1. katında ise Aile Gelişim Merkezimiz olacak. Yine tesisimizin 2. katında da 220 metrekare büyüklüğünde fitness salonu, 50 metrekare büyüklüğünde aerobik salonu, soyunma odaları ve diğer ihtiyaç alanları yer alıyor. Tesisimizin ayrıca 20 araç kapasiteli açık otopark alanı bulunuyor. Farklı fonksiyonlara sahip Bedir Sosyal Tesisimiz, taşımış olduğu özelliklerle hemşehrilerimizin ihtiyaçlarını büyük oranda karşılayacak ve bölgemize çok büyük değer katacak.Hemşehrilerimiz burada hem sağlık hizmetleri hem de aile gelişim hizmetlerinden yararlanabilecekler. Ayrıca sosyal aktivite ve spor faaliyetlerini de burada gerçekleştirebilecekler. Bedir Sosyal Tesisimizim bölgemize, Selçuklumuza ve Konyamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Tesisimizin yapımında başta İl Sağlık Müdürlüğümüz olmak üzere çalışma arkadaşlarıma ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” Şeklinde konuştu. M.SAPMAZ

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.