DEPREMZEDE ÇOCUKLAR BİLİM TIRI`NDA MORAL BULUYOR

ABONE OL
Mart 8, 2023 11:59
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Netwifi

Konya Büyükşehir Belediyesi Konya Bilim Merkezi bünyesinde hizmet veren Bilim Tırı, Hatay’da depremzede çocuklara moral vermeye devam ediyor. Hatay’da Bilim Tırı\’nı ziyaret eden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Bilim Tırı’mız Hatay’ın Altınözü, Antakya, Arsuz, Belen, Defne, Hassa, İskenderun, Kırıkhan, Kumlu, Samandağ, Yayladağı ve Payas ilçelerinde çocuklarımızla buluştu. Yaptığımız çalışmaların amacı çocuklarımızın yüzünü güldürmek ve onlarda afetin etkilerini azaltmak” dedi.
Konya Büyükşehir Belediyesi Bilim Merkezi bünyesinde faaliyet gösteren Bilim Tırı ile Hatay’daki depremzede çocuklar, hem bilimin eğlenceli haliyle tanışıyor hem de moral buluyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Hatay’da Bilim Tırı\’nı ziyaret ederek, çocuklarla bir araya geldi. Başkan Altay, depremin ilk gününden beri yaraları sarmak için Hatay’da ihtiyaç olan her türlü belediyecilik hizmetlerini sağlamaya çalıştıklarını belirterek, bir taraftan da çocuklara yönelik destek faaliyetleri yürüttüklerini söyledi. Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun depremden etkilenen 11 şehirde çocuklar için etkinliklerine devam ettiğini, Bilim Tırı’nın da aynı amaç doğrultusunda depremzede çocukların moral ve motivasyonunu artırdığını ifade eden Başkan Altay, “Bilim Tırı’mız Hatay’ın Altınözü, Antakya, Arsuz, Belen, Defne, Hassa, İskenderun, Kırıkhan, Kumlu, Samandağ, Yayladağı ve Payas ilçelerinde çocuklarımızla buluştu. Yaptığımız çalışmaların amacı çocuklarımızın yüzünü güldürmek ve onlarda afetin etkilerini azaltmak. Onların mutluluğu her şeyin üstünde. İnşallah devlet-millet el ele hep birlikte bu zor günlerin üstesinden geleceğiz” diye konuştu. D.DOĞAN

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.