DİJİTAL EHLİYET ARTIK ÇUMRA TİCARET VE SANAYİ ODASI’NDAN ALINABİLECEK

ABONE OL
Nisan 13, 2022 06:09
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Netwifi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) arasında yapılan protokol kapsamında, TOBB tarafından Çumra Ticaret Ve Sanayi Odası’na (ÇTSO), Sayısal Takograf Araştırma ve Uygulama Merkezinden (STAUM) işlem yapma yetkisi verildi.
Çumra Ticaret Ve Sanayi Odası’ nın üyelerine sunduğu bu yeni hizmet ile ilgili, Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kural bilgilendirmelerde bulundu.

“Trafikte can ve mal güvenliğinin sağlanması açısından tüm ulaştırma sektöründe faaliyet gösteren firmalara ve çalışanlarına Dijital Ehliyet alma zorunluluğu bulunmaktadır. Sayısal takograf (Dijital Ehliyet) yenilenmesi ve alınması il odaları tarafından gerçekleştirilmekteydi. Odamız üyelerinden ve taşımacılık işiyle uğraşan bölgemizdeki esnaftan gelen yoğun talepler üzerine, Konya Ticaret Odasında verilmekte olan dijital ehliyet (takograf kartı) verme yetkisini Çumra Ticaret Ve Sanayi Odası olarak yoğun girişimlerimiz sayesinde aldık. Bu hizmet ile üyelerimize ve nakliyeci esnafımıza büyük kolaylık sağlamış olduk. Artık bölgemizde bu konuda faaliyette bulunan üyemiz olan veya olmayan tüm işletmeler ve nakliyeci esnafımız, sayısal takograf işlemlerini yani dijital ehliyet yenilemelerini ve diğer işlemlerini odamızda yapabilecekler. Bu hizmetimizin, üyelerimize ve nakliyeci esnaflarımıza hayırlı olmasını dilerim” dedi.
A.ARAN

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.