KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÇOCUK MECLİSİ KURULDU

ABONE OL
Nisan 6, 2022 06:58
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Netwifi

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik Çocuk Meclisi kuruldu.
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Konya Modeli Belediyeciliğin” örnek bir uygulamasını daha hayata geçirdiklerini belirterek, yarınlarımızın teminatı olan çocuklara ve gençlere yönelik önemli çalışmalar yürüttüklerini ifade etti.
Bu kapsamda Konya Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi’ni kurduklarını kaydeden Başkan Altay, “Öğrencilerimizin şehir yönetimine katılımlarını ve karar almalarını sağlayarak bu sayede özgüvenli bireyler olarak yetişmelerini hedefliyoruz. Büyükşehir Belediye Meclisi’nde her ilçeye verilen temsil sayısına göre Çocuk Meclisi’nde de aynı sayıyla çocuklarımız ilçelerini temsil edecek. Çocuklarımız ve şehrimiz için hayırlı olsun.” diye konuştu.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığıyla kurulan Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi; öğrencilerin milli ve kültürel değerleri kavramalarını sağlayacak etkinlikler yürütmek, okullarda çevreye duyarlı bilinçli nesiller yetiştirilmesi sağlamak, şehrin sorunlarını araştırmak ve elde edilen sonuçları Büyükşehir Belediye Başkanlığına sunmak amacıyla faaliyet yürütecek.
İlk oturumu gerçekleştirilen Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi’nin başkanı ve yönetimi belirlendi. Fetih Kent İmam Hatip Ortaokulundan 6. Sınıf öğrencisi Aysima Eroğlu Çocuk Meclisinin ilk başkanı seçildi.
D.DOĞAN

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.