Torku
KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN SEYDİŞEHİR’E 14.1 KM DAHA YOL YAPILDI

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN SEYDİŞEHİR’E 14.1 KM DAHA YOL YAPILDI

ABONE OL
Temmuz 20, 2022 06:26
KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN SEYDİŞEHİR’E 14.1 KM DAHA YOL YAPILDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Netwifi

Konya genelinde 2022 yılında 596 kilometre mahalle yolu yapımını sürdüren Konya Büyükşehir Belediyesi, bu kapsamda Seydişehir’in Bükçe, Kozlu, Ufacık, Boyalı-Bostandere Mahalleleri ile Antalya Yolu-Madenli girişinde 14,1 kilometre mahalle yolu yapıyor. 11,6 kilometrelik kısmı tamamlanan yollar yaklaşık 13milyon liraya mal olacak

Konya Büyükşehir Belediyesi, 2022 yatırım programı kapsamında şehir genelindeki sorumluluk alanlarındaki yollarda çalışmalarını sürdürüyor.
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, merkezde ve tüm ilçelerde yol altyapısını güçlendirmek amacıyla yoğun şekilde mesai yaptıklarını söyledi. Bu kapsamda 2022 yılında Seydişehir için planladıkları şekilde mahalle yollarında kaliteyi ve konforu artırdıklarını kaydeden Başkan Altay, “İlçede sorumluluk alanlarımızda bulunan; 2 kilometrelik Bükçe, 3,4 kilometrelik Kozlu, 2,2 kilometrelik Ufacık ve 4 kilometrelik Boyalı – Bostandere mahalle yollarındaki çalışmalarımızı tamamladık. Ekiplerimiz ayrıca 2,5 kilometrelik Antalya Yolu – Madenli Girişindeki çalışmalarını da sürdürüyor. Böylece sadece bu yıl Seydişehir ilçemizde 14,1 kilometre mahalle yolu kazandırıyoruz. O kısmı da en kısa sürede tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız inşallah.” diye konuştu.
Başkan Altay, ilçede bu yıl yapılan mahalle yolları bütçesinin yaklaşık 13 milyon lira olduğunu da sözlerine ekledi.
Konya Büyükşehir Belediyesi, 2022 yılında 31 ilçedeki sorumluluk alanında toplam 596 kilometre mahalle yolu yapacak. D.DOĞAN

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.