KONYA BÜYÜKŞEHİR TİKA İLE BİRLİKTE YURTDIŞINDA AKILLI ŞEHİR EĞİTİMİ VERİYOR

ABONE OL
Nisan 20, 2022 05:52
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Netwifi

Konya Büyükşehir Belediyesi, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) işbirliğinde yurt dışındaki belediyelere eğitim veriyor.
Akıllı Şehircilik faaliyetleri ve belediyecilik hizmetleriyle model olan Konya Büyükşehir Belediyesi, “Akıllı Şehir Sistemleri ve Yerel Yönetimlerde Stratejik Planlama Eğitimi Projesi” kapsamında Tacikistan’ın başkenti Duşanbe’de kamu kurumlarında ve şirketlerde görev yapan çalışanlara eğitim verdi.
KONYA AKILLI ŞEHİR KONUSUNDA ÖRNEK
Duşanbe Akıllı Şehir binasında gerçekleştirilen eğitimler, Duşanbe Akıllı Şehir Başkanı Samadzod Sadi, TİKA Eğitim Koordinatörü Mustafa Haşim Polat ve TİKA Duşanbe Koordinatörü Hacı İbrahim Erbir’in yaptığı konuşmalarla başladı.
Duşanbe Akıllı Şehir yetkilileri, verilen eğitimlerin kurumsal kapasitelerinin gelişimine büyük katkı sunacağını ifade ederek “Konya, Akıllı Şehircilik ve temel belediyecilik hizmetleri konusunda model alınabilecek bir şehir. Verilen bu eğitimler ve yapılan toplantılar sonrasında gerçekleştirilecek birçok uygulama için her türlü işbirliğinden memnuniyet duyarız. Verilen eğitimlerden dolayı TİKA ve Konya Büyükşehir Belediyesi yetkililerine teşekkürlerimizi sunuyoruz” ifadelerini kullandı.
6 GÜN SÜREN EĞİTİMLER DOLU DOLU GEÇTİ
Konya Büyükşehir Belediyesi’nce 6 gün süren eğitimlerde katılımcılara akıllı şehirlerle ilgili genel bilgi verilirken; akabinde Konya’nın akıllı şehir uygulamaları, akıllı şehir stratejisi, yol haritası, dijital dönüşüm eğitimleri ile şehir içi ulaşımın planlanması, akıllı ulaşım sistemleri, toplu ulaşımın optimizasyonu ve bisikletli ulaşım konuları anlatıldı. Ayrıca, yerel yönetimlerde stratejik plan hazırlanması süreci, stratejik plan ile ilgili kavramlar, stratejik plana bağlı performans yönetim sistemi ile ilgili de teorik ve pratik eğitimler verildi. D.DOĞAN

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.