Torku
KONYA VALİSİ VAHDETTİN ÖZKAN TIP FAKÜLTESİ MEZUNİYETİNE KATILDI

KONYA VALİSİ VAHDETTİN ÖZKAN TIP FAKÜLTESİ MEZUNİYETİNE KATILDI

ABONE OL
Temmuz 6, 2022 06:00
KONYA VALİSİ VAHDETTİN ÖZKAN TIP FAKÜLTESİ MEZUNİYETİNE KATILDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Netwifi

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi 2021-2022 Öğretim Yılı 14. Dönem Mezuniyet Töreni, Vali Vahdettin Özkan’ın katılımıyla gerçekleşti.
Sultan Alparslan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törende bir konuşma gerçekleştiren Vali Özkan, güzel bir eğitim sonucunda öğrencilerimizin Anadolu’nun dört bir yanında en kutsi hizmeti ifa etmek üzere göreve başlayacaklarını ifade etti.
Vali Özkan; “Sağlık kamu hizmeti, insanın yaşam hakkının muhafazası ve yaşam kalitesinin artırılması temel güvencesidir. Bu hizmeteki; kapasite, kalite ve katılımın muhafazası, toplumsal ve bireysel vazifemizdir. Ülkemizde Sağlık Bakanlığımızın, meslek örgütlerinin ve üniversitelerin, sağlık kamu hizmetini iyileştirme yönündeki faaliyetlerini hep beraber müşahede ediyoruz.’’ dedi.
Son yıllarda sağlıktaki fiziki altyapıyı iyileştirme faaliyetlerin ciddi anlamda arttığına dikkat çeken Vali Özkan, tıbbi teknolojik altyapınında önemli ölçüde ilerlediğine değindi.
Vali Vahdettin Özkan; ‘‘İnsan kaynakları açısından öğrencilerimizin sağlık çalışanı olarak yetişmesi, sağlık hizmetinin en kaliteli şekilde sunulması için tamamlayıcı en önemli halkadır. Sağlık kamu hizmetinin içinde olmak başlı başına tüm toplumun teveccühüne mazhar olmak demektir. İnşallah hizmet edeceğiniz yerlerde de hekimlik vazifesini en güzel şekilde icra ediyor olacaksınız. Hem bireysel anlamda hem de toplumsal anlamda hedeflerinizin olması çok kıymetlidir. Kamu hizmetini yaparken bireysel ve kamusal anlamda bütün paydaşlar çok iyi bir iletişim halinde olmalıdır.’’ dedi.
Hekimlik mesleğinin hikmet kavramını çağrıştırdığı, adalet ve vicdanla iç içe olduğunu ve tüm insanlığın ihtiyaç duyduğu bir alanda hizmet etmenin son derece değerli olduğunu vurgulayan Vali Özkan; ‘‘Sizleri yetiştirdiği için buradan tüm hocalarımıza çok teşekkür ediyorum. Gösterdikleri özveriden ötürü tüm velilerimize teşekkür ediyor, genç hekim kardeşlerimizi tebrik ediyorum. İnşallah hayat boyu insanlığa faydalı olmaya devam edeceklerdir. Meslek hayatınızda hepinize başarılar diliyorum.’’ şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Vali Vahdettin Özkan, Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi 14’üncü dönem birincisi Dr. Beyzanur Özdemir’e diplomasını verdi. Tören; diplomaların verilmesi, yemin töreni ve kep atma seremonisiyle sona erdi.

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi mezuniyet törenine Vali Vahdettin Özkan’ın yanı sıra; Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürü / Yargıtay Üyesi Mehmet Arı, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, SÜ Rektör yardımcıları Prof. Dr. Emrullah Eken ve Prof. Dr. Ahmet Tuğrul Polat, Genel Sekreter Prof. Dr. Kamil Beşoluk, SÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yavuz Selvi, SÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Kalaycı, Konya Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Bahadır Öztürk, akademisyenler, öğrenciler ve aileler katıldı. D.DOĞAN

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.