Torku
MERAM BELEDİYESİ KURBAN BAYRAMINA HAZIR

MERAM BELEDİYESİ KURBAN BAYRAMINA HAZIR

ABONE OL
Temmuz 6, 2022 06:11
MERAM BELEDİYESİ KURBAN BAYRAMINA HAZIR
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Netwifi

Meram Belediyesi, Kurban Bayramı’na sayılı günler kala vatandaşların herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması adına tüm hazırlıklarını tamamladı. Belediyeye bağlı ekipler nöbet sistemine göre 7/24 çalışmalarına devam edecek ve ihtiyaçlar doğrultusunda gelecek taleplere de cevap verilecek.
MERAM’DA KURBAN SATIŞLARI BAŞLADI
Çomaklı Mahallesi’nde bulunan kurban satış alanında satıcılara yönelik yer tahsis işlemleri tamamlanırken kurban satışları da başladı. Kurbanlık satın almaya gelen vatandaşlar, alanda hizmet veren veteriner hekimlere, kurbanlıklarını ücretsiz olarak muayene yaptırabilecekler. Kurbanlıkların sağlık ve belge kontrolleri de Meram Belediyesi Zabıta Ekiplerince aralıksız sürdürülüyor.
KURBAN KESİM YERLERİ BELİRLENDİ
Kurban ibadetinin hassasiyetlere uygun olarak gerçekleştirilmesi amacıyla oluşabilecek olumsuz görüntülerin önüne geçmek adına, Meram Belediyesi tarafından 7 farklı kurban kesim alanı belirlendi. Bu kapsamda Meram Belediyesi Kurban Satış Yeri, Melikşah Semt Pazarı, Aşkan Semt Pazarı, Arif Bilge Semt Pazarı, Kalfalar Semt Pazarı, Gödene Mahallesi TOKİ Semt Pazarı ve Kovanağzı Kapalı Pazar Alanı’nda vatandaşlar kurban kesim işlemlerini gerçekleştirebilecekler.
BELEDİYE EKİPLERİ 7/24 MESAİDE OLACAK
Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri başta olmak üzere belediyeye bağlı ekipler, Meram’da vatandaşların Kurban Bayramı’nın sorunsuz geçirebilmesi için 7/24 görev başında olacak. Oluşturulan Acil Müdahale Ekibi ile olumsuzlukların önüne geçilecek. Meram Belediyesi’ne bağlı Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, önceki yıl olduğu gibi bu bayramda da besi çiftliği ve kesimhanelerin yoğun olduğu mahallelerde çöp toplama araçlarının dışında görev yapacak kamyon ve iş makineleriyle kurban atıklarını toplayacak. Meram Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri de bayram süresince satış yerleri, et çekimi yapılan işletmeler ile kurban satış ve kesim noktalarını denetleyecek.
80 BİNDE DEVRİ ALEM PARKI VE MERAM DUTLU MİLLET BAHÇESİ BAYRAMDA DA MİSAFİRLERİNİ AĞIRLAYACAK
Meram Belediyesi’nin şehrin sosyal yaşamına kazandırdığı Meram Dutlu Millet Bahçesi bayramın ilk günü hariç bayramın diğer günleri ücretsiz olarak hizmet vermeye devam edecek. 80 Binde Devri Alem Parkı ise bayramın birinci ve ikinci günü hariç diğer günler açık olacak ve misafirlerini ağırlayacak.
Meram Belediyesi’nden yapılan açıklamada, bayram boyunca vatandaşların temizlik ile ilgili taleplerinin 0332 331 00 08 nolu iletişim numarasından, zabıta ekiplerine iletecekleri taleplerin ise 0332 353 73 66 iletişim numarasından alınacağı belirtildi.
D.DOĞAN

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.