MERAM’DA İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN YÜZLERİ GÜLÜYOR

ABONE OL
Nisan 13, 2022 06:21
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Netwifi

Meram Belediyesi ve Türk Kızılay Meram Şubesi, her Ramazan ayında olduğu gibi bu yıl da ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine iftar öncesi sıcak yemek dağıtımı gerçekleştiriyor. Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, iftar öncesi ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerini ziyaret etti. Başkan Kavuş, “Göreve geldiğimiz günden bu yana Meram ailesinde yardıma ihtiyaç duyan hiçbir hemşehrimizi yalnız bırakmadık, bırakmayacağız”açıklamasında bulundu.
Meram Belediyesi ve Türk Kızılay Meram Şubesi, rahmet ayı Ramazan’da ihtiyaç sahiplerinin yüzlerini güldürmeye devam ediyor.Türk Kızılay Aşevi’nde hazırlanan iftar yemekleri Kızılay gönüllüleri ve Meram Belediyesi ekipleri tarafından ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılıyor.

“GÖREVE GELDİĞİMİZDE BİR SÖZ VERMİŞTİK”
Türk Kızılay ve Meram Belediyesi ekiplerinin Ramazan boyunca rutin olarak gerçekleştirdiği yemek dağıtım programı kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerini bu sefer de Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ziyaret etti. Vatandaşlarla tek tek ilgilenerek farklı ihtiyaçları olup olmadığını soran Başkan Kavuş, Meram’da sadece Ramazan ayında değil her zaman yardımlaşmanın var olduğuna dikkat çekti. Başkan Kavuş, “Göreve geldiğimiz günden bu yana biz, Meram’da yaşayan her bir ferdi ailemiz olarak gördük. Gencinden yaşlısına, zengininden ihtiyaç sahibinden kocaman bir aile. Ve bu yola çıkarken bir söz verdik; Meram ailesinde yardıma ihtiyaç duyan hiçbir hemşehrimiz yalnız kalmayacak. Hamdolsun, bizlere başvuran ve gerçektenihtiyaç sahibi olan hiçbir hemşehrimizi geri çevirmedik. Ne ihtiyaçları varsa imkanlarımız ölçüsünde karşılamaya çalıştık. Gücümüzün yetmediği yerde farklı kurumlarımızdan, Türk Kızılayımızdan destek istedik. Bugün geldiğimiz noktada Meram’da çok güzel bir kardeşlik bağı oluştu” şeklinde görüş belirtti.
RAMAZAN’IN YARDIMLAŞMA İKLİMİ TÜM İNSANLIĞA GÜZEL BİR ÖRNEK”
Bin aydan daha hayırlı olan Ramazan’da yardımlaşma ikliminin tüm insanlığa örnek teşkil ettiğini kaydeden Başkan Kavuş, çalışmalar hakkında bilgi verirken, “Türk Kızılay Meram Şubemizin iş birliğiyle bu mübarek ayda ihtiyaç sahibi hemşehrilerimizin yardımına koşmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda her gün 310 haneye sıcak yemek dağıtımı gerçekleştirerek 1200 hemşehrimizin sofrasına sıcak yemek ikramı gerçekleştiriyoruz. Yine Türk Kızılayımızla birlikte Ramazan boyunca 3000 gıda paketi dağıtımı gerçekleştirerek 1140 haneye 500 TL nakdi destek veriyoruz. Ve bu yardımları Meramlı hemşehrilerimiz adına ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor, bir anlamda köprü vazifesi görüyoruz. Bu kardeşlik ikliminin Meram’da, Konya’mızda, ülkemizde ve tüm dünyada asırlar boyu sürmesini yüce Allah’tan diliyoruz” şeklinde konuştu. D.DOĞAN

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.