Torku
NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ’NDE  15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANISINA 251 GÜL DİKİLDİ

NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ’NDE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANISINA 251 GÜL DİKİLDİ

ABONE OL
Temmuz 18, 2022 08:25
NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ’NDE  15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANISINA 251 GÜL DİKİLDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Netwifi

Üniversitemiz 15 Temmuz Yerleşkesinde, Türk Bayrağı figürü oluşturulan alana, 15 Temmuz şehitleri anısına 251 gül fidanı dikildi.
Üniversitemiz, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla anma programı düzenledi. Anma programı kapsamında, 15 Temmuz Rektörlük Yerleşkesinde NEÜ Yapı İşleri Daire Başkanlığı ekipleri tarafından begonyalarla Türk Bayrağı figürü oluşturulan alana, öğrenciler 251 gül fidanı dikti.
15 Temmuz şehitleri anısına oluşturulan özel kısımda bulunan anıtta ise şu ifadeler yer alıyor: “Ay ve yıldız bayrağımızı, begonyalar milletimizi, güller 251 şehidimizi temsil etmektedir. 15 Temmuz darbe girişiminde vatanımızın bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyoruz.”
Anma etkinliğinde konuşan Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Muhiddin Okumuşlar, Bugün 15 Temmuz ülkemizin geleceğine darbe vuracak bir girişimin hem Türkiye hemde dünya tarihinde görülmedik bir şekilde halkın ve terör örgütüne mensup olmayan değerli güvenlik güçlerinin birlikte özel bir çaba olmaksızın gayri nizami bir organizasyonla darbeyi püskürttüğü geri çevirdiği ve ülkenin geleceğini garanti altına alıp gelecek nesillere yeniden emanet ettiği bir günün yıldönümünde sizlerle birlikteyiz dedi.
Üniversitemiz Öğrencisi Ala İskender Şerif, benim için 15 Temmuz gecesi egemenlik kayıtsız şartsız milletindir sözcüğünün hayata geçirilişi Üniversitemiz olarak 251 şehidimizi unutmadık unutmayacağız 251 şehidimiz hep gönlümüzde ve kalbimizde yaşaması için 251 tane gül dikimi gerçekleştirdik öncelikle üniversitemize sonra Rektörümüze teşekkür ediyorum diye konuştu.
Üniversitemiz Öğrencisi Goç Kuçavi Barkai, 251 şehidimiz için 251 gül dikildi Rektörümüze çok teşekkür ediyoruz 2016’da darbe yapanlara onlara ders verdiler Türkler çok vatanseverler bunun devam etmesi için biz dua ediyoruz şeklinde konuştu. D.DOĞAN

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.