UĞUR İBRAHİM ALTAY DÜNYA BELEDİYELER BİRLİĞİ DÖNEM BAŞKANI OLDU

ABONE OL
Haziran 22, 2022 05:50
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Netwifi

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı (UCLG) Eş Başkanı aynı zamanda Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, artık UCLG’nin dönem başkanı.
İspanya’nın Sevilla şehrinde UCLG Yönetim Kurulu Toplantısı düzenlendi. Dönem başkanlığını devralan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay toplantıda, “Bugün Konya için çok önemli bir gün. 240 binden fazla üyesiyle dünyanın 7 kıtasında teşkilatlanan Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı’nın başkanlığını bugün Sevilla’da devraldık. Ülkemize ve şehrimize hayırlı olsun.” dedi.
“DESTEK VEREN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Türkiye’nin diplomasi atağında Konya Büyükşehir Belediyesi olarak yer almaktan büyük bir onur ve sevinç duyduklarını kaydeden Başkan Altay, “İnşallah burada hem Türkiye’yi hem de Konya’yı en iyi şekilde temsil etmeyi amaçlıyoruz. Bizim için büyük bir gurur. UCLG’de Eşbaşkanlık görevini yürütüyorduk. Bugün, bu toplantıyla birlikte başkanlık görevini Konya Büyükşehir Belediyesi olarak devralmış oluyoruz. Destek veren herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
Bundan sonra tüm çalışmalarını dünyadaki belediyelerin gelişmesi ve şehirlerin sorunlarının dünya kamuoyuna aktarılmasıyla ilgili çaba sarf ederek geçireceklerini kaydeden Başkan Altay, “Sevilla’da ayrıca küresel göç formuyla şehirlerimizin yaşadığı göç problemiyle ilgili istişarelerde bulunduk. Bunun ulusal değil küresel bir sorun olduğunu, özellikle şehirlerimizin göçmenlerle ilgili finansman konusunda yeni açılımlara ihtiyacı olduğunu tüm dünyaya ifade etme imkanı bulduk.”cümlelerini kullandı.
UCLG Birlik, merkezi İspanya’nın Barselona şehrinde bulunan 240 binden fazla üyesiyle Birleşmiş Milletler nezdinde yerel yönetimleri temsil eden dünyanın en büyük yerel yönetim teşkilatı özelliğini taşıyor. UCLG’nin temel amacı, dünyada yerel yönetimler arasında işbirliği oluşturmak, yerel yönetimin değerlerini, amaçlarını ve çıkarlarını koruyarak demokratik yerel yönetim anlayışının dünyadaki birleşik sesi ve sözcüsü olmak.
D.DOĞAN

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.